Poznáte to. Školské rady a mládežnícke parlamenty sú plné žiakov a študentov, ktorí chcú aktívne prispievať k zmene vo svojej škole alebo meste. Alebo by aspoň takí v ideálnom prípade mali byť. Aj oni však potrebujú sem-tam postrčiť a usmerniť, aby vedeli ako využiť svoj potenciál. Presne preto sme sa vybrali do Prešova, kde Rada mládeže Prešovského kraja organizovala Konferenciu pre žiacke školské rady.

    

Nápad nie je projekt. Projekt vznikne vtedy, keď svoj nápad premením na skutočnú aktivitu. Na zmysluplnú aktivitu, ktorá je zaujímavá, užitočná pre okolie alebo prináša netradičné riešenie na potrebu, ktorú vnímam okolo seba.

Desiatkam študentov a učiteľov sme odprezentovali možnosti, ktoré LEAF ponúka a reč padla aj na šikovné makovice a LEAF Award. Skvelým zistením bolo, že viacerí zúčastnení náš program podpory a rozvoja poznali a niektorí dokonca prihlásili svoje projekty do predchádzajúcich ročníkov. Počas prestávky sme sa medzi ochutnávaním pagáčikov a milými stretnutiami so starými známymi zo strednej školy rozprávali aj o ich projektoch z minulých rokov. Viacerí žiaci však ostali sklamaní, prečo ich skvelý nápad, s ktorým sa uchádzali o ocenenie neuspel. A presne to bol problém. Prihlásili nápad. Nápad však nie je projekt. Projekt vznikne vtedy, keď svoj nápad premením na skutočnú aktivitu. Na zmysluplnú aktivitu, ktorá je zaujímavá, užitočná pre okolie alebo prináša netradičné riešenie na potrebu, ktorú vnímam okolo seba.

Ak teda chceš zabojovať o ocenenie LEAF Award, zamysli sa, či vieš povedať, aké konkrétne kroky si už spravil, aby si to, nad čím premýšľaš, uskutočnil. Premysli si ako, s kým a kedy svoj nápad spravíš, pusti sa do realizácie a svoj projekt prihlás do programu LEAF Award. Máš čas do 5.februára.  Link na prihlášku nájdeš tu.