Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

LEAF Award 2018

17. mája 2018 sa konal galavečer odovzdávania ocenení LEAF Award pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

LEAF Award však nie je iba ocenenie, je to program ročnej podpory a rozvoja pre inovatívne a inšpiratívne projekty a ich autorov.

Ocenenie LEAF AWARD vyhlasuje, organizuje a udeľuje občianske združenie LEAF.

Za výber laureátov ocenenia zodpovedá porota zložená z osobností vedy, akademického, školského a podnikateľského prostredia. Program podpory a rozvoja laureátov a ich projektov je šitý na mieru každému z nich. Prebieha v spolupráci s tímom skúsených odborníkov, firmami a expertmi z najrôznejších oblastí.

Napísali o nás

Porota 

Ondrej Vrábel je jedným z prvých laureátov LEAF Award. Jeho PINF Hry, ktoré pomáhajú deťom so špeciálnymi potrebami sú už dnes svetovým unikátom, sú dostupné v 12 svetových jazykoch a 16-ročný gymnazista neustále pracuje na ich vylepšovaní. Je medzičasom najmladším nositeľom ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii filantropia. Tohto roku sa dostal aj do výberu 30 inšpiratívnych mladých ľudí časopisu Forbes. Prezentoval svoje PINF hry na Web summite v Portugalsku a Wolves Summite vo Varšave. Spolupracuje s mladými aj dospelými IT špecialistami, ktorí sú zároveň jeho inšpiráciou. A stále sa kamaráti aj s LEAF-om, preto sme ho pozvali aj do našej poroty LEAF Award.

Saša Miklášová vstúpila do kreatívneho biznisu založením internetového obchodu Sashe.sk, ktorý už osem rokov prezentuje originálnu tvorbu slovenských výrobcov, dizajnérov a remeselníkov.  Sashe združuje komunitu kreatívnych ľudí, ktorí sa radi pridávajú aj k rôznym benefičným projektom. Saša je tvorivá, otvorená novým nápadom a vie, že školy, žiaci a študenti potrebujú našu pomoc a podporu. Preto sa, ako sama povedala, s radosťou pridala aj do poroty LEAF Award so svojím inšpiratívnym príbehom a tvorivým elánom.

Vladimír Šucha je geológ a univerzitný profesor. Je generálnym riaditeľom Spoločného výskumného centra Európskej komisie. Predtým pracoval šesť rokov ako riaditeľ v Generálnom riaditeľstve Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru v Bruseli. Má zároveň bohaté akademické a výskumné skúsenosti. Pôsobil ako vedecký pracovník a profesor na Slovensku, ale aj v mnohých výskumných a univerzitných pracoviskách na svete. Je autorom približne 100 vedeckých publikácií. V jeho osobe vnímame vzácne prepojenie ľudskej zrelosti, vedeckej kompetencie, učiteľského poslania, snahy o inovácie aj aktívnu podporu konkrétnych ľudí a projektov, ktoré spájajú život s vedeckými poznatkami a ich praktickým využitím v budúcnosti v rámci Slovenska, Európy, ale aj rôznych častí sveta.

Mária Smreková je jednou zo zakladateliek 1. súkromného gymnázia v Bratislave. V súčasnosti je jeho riaditeľkou a zároveň učiteľkou chémie. Je členkou správnej rady Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska. Verejnosť aj školské prostredie ju pozná ako inovatívnu aktívnu riaditeľku, ktorá vytvorila otvorené a tvorivé prostredie strednej a základnej školy, ktoré už 27 rokov otvára nové cesty slovenským školákom praktickými krokmi tam, kde je to najviac potrebné. Za dlhoročné významné zásluhy v oblasti školstva, výchovy a vzdelávania jej bola udelená Medaila Prezidenta SR. Je členkou poroty LEAF Award už tretíkrát a jej skúsenosť a inšpiratívne uvažovanie prepája školy s praktickým životom, a preto si jej prítomnosť v našej komunite mimoriadne vážime. Sme radi, že Mária Smreková svojou energiou a skúsenosťou pomáha aj nám.

Zdroj: SME – Jozef Jakubčo)

Peter Irikovský je globálny podnikateľ, hrdý otec a fanúšik sebarozvoja. Pomohol vybudovať už niekoľko úspešných spoločností. Slevomat sa pod jeho vedením stal jednotkou v šiestich krajinách s obratom viac ako 100 miliónov eur. V Groupon UK bol niekoľkokrát ocenený ako najlepší regionálny riaditeľ. Vo všetkých svojich aktivitách rád prepája motivovaných ľudí s inovatívnymi business modelmi, aby spolu čo najrýchlejšie vyrástli na svetovú úroveň. Platí to aj pre scale-up Exponea, na ktorého čele momentálne stojí.

Exponea vyvíja a dodáva unikátnu platformu pre marketingovú automatizáciu a dátovú analytiku poháňanú AI. Spolupracuje s e-commerce lídrami z celého sveta, ako Missguided, Zoot, Kiwi.com, Electronic Star, alebo T-Mobile. Pod Petrovým vedením sa Exponea stala jednou z najrýchlejšie rastúcich SaaS firiem na svete (najrýchlejšie rastúca podľa rebríčka SaaS1000 a 2. najrýchlejšie rastúca v kategórii miliónových firiem podľa rebríčka Latka100). Firemnou ašpiráciou je rastom predbehnúť legendy ako Slack, Box, alebo Twilio.

Rovnakú pozornosť Peter venuje aj rastu ľudí. Pre svojich spolupracovníkov v Exponea sa snaží vytvárať prostredie, kde sa rozvinú v budúcich biznis lídrov. Podporuje v nich etické podnikanie s cieľom nachádzať „win-win-win“ príležitosti pre nich samých, ich firmy a okolie, v ktorom pôsobia. V neziskovom svete už tretí rok spolupracuje s LEAF Award ako porotca, je predsedom dozornej rady Duke of Edinburgh International Award na Slovensku a pomáhal tiež rozbehnúť Mini-tech MBA for Women.

Po rokoch strávených v zahraničí žije s manželkou a dvoma deťmi na Slovensku.