Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Čo je to LEAF Award?

 

LEAF Award je ročný program podpory a rozvoja, ktorý hľadá medzi 13-19 ročnými tých, ktorí sú šikovní a majú dobré srdce. Program rozvoja ušijeme každej šikovnej makovici na mieru a individuálne ju rozvíjame s tímom skúsených odborníkov, ktorých vie LEAF zabezpečiť vďaka množstvu partnerov medzi firmami, expertmi z najrôznejších oblastí a aj vďaka LEAF komunite. Projekty šikovných makovíc podporujeme aj finančne, a to do výšky 5000 eur.


Vizuál LEAF Award 2016
 
Koho hľadáme?

Hľadáme šikovné makovice s dobrým srdcom

Šikovné makovice?

Byť šikovný, to nezmanená mať samé jednotky ani to, že si majster sveta.

  • Stačí, že niečo naozaj rád robíš a ide ti to.
  • Niečo, čo ťa zaujíma alebo s tým často tráviš voľný čas.
  • Alebo niečo, v čom si lepší ako ostatní kamoši alebo spolužiaci.

S dobrým srdcom?

Mať dobré srdce, to neznamená iba to, že zachrániš život inému človeku alebo to, že robíš dobrovoľníka v charite.

  • Je to, keď máš odvahu sa niekoho zastať, keď sú iní ticho.
  • Keď si berieš zo stola toľko, aby zostalo aj druhým.
  • Alebo keď pomôžeš, no nikto ti to neprikázal.

Ak si sa tu našiel, LEAF Award je presne pre Teba!


 

Ako vyberáme?

Šikovné makovice vyberáme do programu podpory a rozvoja v troch krokoch:

  1. Po tom, ako pošleš prihlášku si ju pozorne prečítame a vyberieme tých, ktorí postúpia do užšieho výberu. Nasledujú dve kolá rozhovorov.
  2. V prvom sa spolu porozprávame o tom, čo ťa motivovalo k projektu a kde sa v jeho realizácii nachádzaš. S najšikovnejšími sa spojíme ešte raz a overíme si aj to, či majú dobré srdce. ?
  3. V poslenom kroku sa k nám pridá odborná porota, ktorá nám pomôže rozhodnúť, kto vstúpi do ročného programu podpory a rozvoja počas slávnostného večera LEAF Award.
 
Náš tím
12
Miroslav Kocúr

Miro vedie program LEAF Award odkedy existuje. Hľadá šikovné makovice. Keď ich nájde pomáha im, aby sa z nich stali makovice, ktoré sú namakané, nič ich nezlomí, ale sú tiež naklonené pomáhať a sú plné nápadov. Je ich mentorom, podporovateľom, fanúšikom a sprievodcom v tomto rozvojovom programe.

18
Barbora Michnová

Baška so svojou nekončiacou pozitívnou energiou vnáša povzbudivého ducha do čohokoľvek, čo sa s Awardom deje. Môžete ju stretnúť na škole, alebo vám odpíše na email, no každopádne je radosť prísť s ňou do kontaktu. Pomôže a keď nemôže, tak aj tak. ?

 

Kto nám zatiaľ pomáhal vyberať šikovné makovice

Ondrej Vrábel je jedným z prvých laureátov LEAF Award. Jeho PINF Hry, ktoré pomáhajú deťom so špeciálnymi potrebami sú už dnes svetovým unikátom, sú dostupné v 12 svetových jazykoch a 16-ročný gymnazista neustále pracuje na ich vylepšovaní. 

Saša Miklášová vstúpila do kreatívneho biznisu založením internetového obchodu Sashe.sk, ktorý už osem rokov prezentuje originálnu tvorbu slovenských výrobcov, dizajnérov a remeselníkov.  

Vladimír Šucha je geológ a univerzitný profesor. Je generálnym riaditeľom Spoločného výskumného centra Európskej komisie. Predtým pracoval šesť rokov ako riaditeľ v Generálnom riaditeľstve Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru v Bruseli. 

Mária Smreková je jednou zo zakladateliek 1. súkromného gymnázia v Bratislave. V súčasnosti je jeho riaditeľkou a zároveň učiteľkou chémie. Je členkou správnej rady Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska.

Peter Irikovský je podnikateľ, otec a fanúšik sebarozvoja. Pomohol vybudovať už niekoľko úspešných spoločností. Pracoval pre Slevomat, Groupon, momentálne stojí na čele Exponea.

Robert Redhammer je rektorom STU v Bratislave. Je predsedom Rady pre vedu a techniku Rady vysokých škôl. Spolupodieľal sa aj na konzultáciách pri zostavovaní Akčného plánu SR veda, výskum, inovácie.

Jaroslav Holeček je viceprezident ZAP SR. V automobilovej výrobe a personalistike sa odvíja celá jeho kariéra. Začal v Trnavských automobilový závodoch, neskôr sa stal riaditeľom SOU TAZ Trnava. Potom pokračovala jeho kariéra vo VW na Slovensku, Rusku a v Portugalsku.

Kristína Uličná je študentkou King´s College London. Jej projekt navrhujúci využitie cholesterolu v boji proti rakovine sa v roku 2014 prebojoval medzi finalistov svetovej súťaže v obore veda a technika – INTEL ISEF. Je bývalá účastníčka LEAF Summer Leadership Camp.

Martin Bútora je sociológ, spisovateľ, diplomat a vysokoškolský pedagóg. Bol poradcom prezidenta ČR Václava Havla, neskôr veľvyslancom SR v USA. Je spoluzakladateľom Inštitútu pre verejné otázky a poradcom prezidenta SR Andreja Kisku.

Kto organizuje LEAF Award

Sme súčasťou neziskovej orgranizácie LEAF zameranej na rozvoj ľudí s potenciálom stať sa budúcimi lídrami Slovenska. Misiou LEAF je rozvíjať okrem excelentnosti a podnikavosti aj hodnoty, ako charakternosť a občianska angažovanosť, pretože jedno bez druhého u lídrov nestačí.

Štatút LEAF Award na stiahnutie tu