LEAF Award 2019

4. ročník LEAF Award už pozná svojich laureátov

19. júna sa v bratislavskom Zrkadlom háji konalo slávnostné odovzdávanie ocenení LEAF Award.

Týmto večerom vstúpili do ročného rozvojového programu traja laureáti spomedzi šttudentov  do 19 rokov a traja členovia z LEAF komunity z radov učiteľov, mladých profesionálov a Slovákov v zahraničí.  Všetkých ocenených teraz čaká ročný mentoring spojený s finančnou pomocou až do výšky 5000 eur. 

LEAF Award však nie je iba ocenenie, je to program ročnej podpory a rozvoja pre inovatívne a inšpiratívne projekty a ich autorov.

Ocenenie LEAF AWARD vyhlasuje, organizuje a udeľuje občianske združenie LEAF.

Za výber laureátov ocenenia zodpovedá porota zložená z osobností vedy, akademického, školského a podnikateľského prostredia. Program podpory a rozvoja laureátov a ich projektov je šitý na mieru každému z nich. Prebieha v spolupráci s tímom skúsených odborníkov, firmami a expertmi z najrôznejších oblastí.

 • LEAF Award sa snaží hľadať medzi deťmi a mladými ľudmi tých šikovných s dobrým srdcom. Je to program rozvoja a podpory do výšky až 5.000€, ktorý trvá jeden rok.

  Dievčatá a chlapci vo veku 13 až 19 rokov sa do LEAF Award mohli prihlásiť s konkrétnym projektom, ktorý mohol mať formu podnikateľského zámeru alebo neziskového projektu. Projekty sme hodnotili podľa niekoľkých kritérií:

  • VPLYV PROJEKTU NA OKOLIE
  • UŽITOČNOSŤ PROJEKTU
  • KVALITA DOPADU
  • ROZSAH VPLYVU NA OKOLIE
  • ROZVOJ HODNÔT:
   • Charakternosť – to je predovšetkýcm rešpekt voči druhým, pokora a morálna odvaha
   • Excelentnosť – výnimočnosť vo svojej oblasti a vytrvalá snaha robiť veci čo najlepšie
   • Podnikavé líderstvo – impulz k zmene k lepšiemu, inovatívnosť a ochotarozumne riskovať
   • Občianska angažovanosť – nezištný a aktívny záujem o okolie, záujem o iných a o ich situáciu

  Traja zo šiestich finalistov (piatich projektov vo finále) budú zaradení do programu podpory a rozvoja LEAF Award a získajú finančnú podporu na ďalší rozvoj svojho projektu vo výške až 5.000€.

 • Okrem laureátov vo veku 13 – 19 rokov, budú tento rok v LEAF Award po prvýkrát ocenené aj inšpiratívne a inovatívne projekty účastníkov programov organizácie LEAF spomedzi učiteľov, podnikateľov, aktívnych ľudí vo firmách, či Slovákov pôsobiacich v zahraničí.

  Z radov dospelých oceníme troch účastníkov programov organizácie LEAF a ich projekty. Aj oni budú zaradení do ročného programu podpory a rozvoja a získajú finančnú podporu pre svoj projekt vo výške 2.000€.

Napísali o nás
STARTITUP.SK: Nemajú ani 20 rokov a menia svet k lepšiemu. LEAF Award ocenil talentovaných Slovákov

STARTITUP.SK: Nemajú ani 20 rokov a menia svet k lepšiemu. LEAF Award ocenil talentovaných Slovákov

Dnes večer sa v Bratislave uskutočnil 4. ročník ocenení LEAF Award na podporu mladých talentovaných ľudí vo veku 13 až 19 rokov Medzi ocenenými sa ocitli zakladateľka eko značky YOMA, mladý robotik aj vývojár aplikácie Hlas mesta Viac sa dočítate na: https://www.startitup.sk/nemaju-ani-20-rokov-a-menia-svet-k-lepsiemu-leaf-award-ocenil-talentovanych-slovakov/
Zdroj: startitup.sk |
Porota 

Ondrej Vrábel je jedným z prvých laureátov LEAF Award. Jeho PINF Hry, ktoré pomáhajú deťom so špeciálnymi potrebami sú už dnes svetovým unikátom, sú dostupné v 12 svetových jazykoch a 17-ročný gymnazista neustále pracuje na ich vylepšovaní. 

Saša Miklášová vstúpila do kreatívneho biznisu založením internetového obchodu Sashe.sk, ktorý už deväť rokov prezentuje originálnu tvorbu slovenských výrobcov, dizajnérov a remeselníkov.  

Vladimír Šucha je geológ a univerzitný profesor. Je generálnym riaditeľom Spoločného výskumného centra Európskej komisie. Predtým pracoval šesť rokov ako riaditeľ v Generálnom riaditeľstve Európskej komisie pre vzdelávanie a kultúru v Bruseli. 

Mária Smreková je učiteľkou chémie a jednou zo zakladateliek 1. súkromného gymnázia v Bratislave, ktoré dlhé roky viedla ako riaditeľka. Je členkou správnej rady Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska.

Peter Irikovský je podnikateľ, otec a fanúšik sebarozvoja. Pomohol vybudovať už niekoľko úspešných spoločností. Pracoval pre Slevomat, Groupon, momentálne stojí na čele Exponea.