Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Náš tím

IKONKY-DO-PROGRAMOV-ruky

Tvorcami našej myšlienky a donormi sú súkromné osoby, niekoľkí akcionári spoločnosti HB Reavis. Náš tím je postavený na diverzite ľudí a ich skúseností, ktoré zahŕňajú oblasť biznisu, verejný i mimovládny sektor, vzdelávanie študentov a rozvoj dospelých, ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V súlade s naším poslaním sa snažíme prilákať ľudí, v ktorých sa spája snaha o vysokú kvalitu s osobnou integritou, ľudskosťou a vzájomnou úctou.

 

LEAF

thumb_112__team 2

Branislav Kleskeň

Braňo, bývalý partner poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, má rozsiahle skúsenosti z niekoľkých kontinentov so zlepšovaním výkonnosti korporácií, rozvojom nových firiem a skvalitňovaním vzdelávania. Svoju energiu naberá z užívania si prítomnosti (má ženu a tri deti, je bývalý a občasný hokejista a amatérsky hudobník) a zo snívania o budúcnosti (učenie sa, budovanie nových iniciatív a využívanie ľudského potenciálu).

thumb_47__team

Branislav Jakabovič

Ako poradca McKinsey & Company sa 10 rokov podieľal na transformáciách niekoľkých európskych spoločností; následne viedol transformáciu poisťovne Kooperativa, ČR. Vyštudoval Fakultu manažmentu UK v Bratislave a MBA na Kelloggu v Chicagu. Miluje život, múdrych ľudí, rockovú muziku, šport, pozitívnu náladu a svoju rodinu. „Zasej myšlienku, zožni čin. Zasej čin, zožni návyk, zasej návyk, zožni charakter, zasej charakter, zožni osud.“

 

LEAF Academy

thumb_116__team

Matej Sapák

Matej má skúsenosti zo štátnej správy, z biznisu a zo vzdelávania. Bol poradcom na ministerstve financií i ministerstve školstva, bol spoluautorom stratégie na budovanie vedomostnej ekonomiky. Popri práci pomáha organizovať letné školy pre študentov stredných škôl, rozhoduje na svetovom šampionáte debatnej asociácie a učí študentov. Vyštudoval na Harvardskej univerzite aplikovanú matematiku a neskôr právo.

 

Rozvoj študentov

572224 lzj foto 1
thumb_1088__team
kk-360

Katarína Križková

Katarína pôvodne vyštudovala pedagogiku a pracovala ako učiteľka angličtiny, neskôr však našla uplatnenie v neziskovom sektore a dvadsať rokov sa venuje rôznym štipendijným a vzdelávacím programom. Prostredníctvom dištančných kurzov na Teachers College, Columbia University, si budovala aj kapacitu v oblasti analýzy vzdelávacích politík a evaluácie vzdelávacích projektov. Má rada úprimných a pozitívnych ľudí a snaží sa pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú – ľuďom aj zvieratám.

thumb_977__team

 

Rozvoj učiteľov

thumb_1156__team
fotoVL

Viera Lasáková

Vierka má 14 ročnú skúsenosť s tvorbou a koordináciou vzdelávacích grantov pre žiakov a učiteľov v  neziskovej organizácii DAPHNE. Vyštudovala filozofiu a estetiku na UKF Nitra a pol roka strávila štúdiom na Univerzite v Granade. Od roku 2014  sa venuje mentoringu učiteľov. Čiastočne pôsobí ako učiteľka v súkromnej základnej škole v Banskej Štiavnici, kde žije so svojou rodinou. Miluje prírodu, umenie a medový kremeš.

thumb_49__team

Dávid Králik

Miluje Beatles, pivo, písanie, gitaru, stanovanie, (m)učenie, dobrodružstvo, svoju ženu a deti. V minulosti robil všeličo. Rozhodoval majstrovstvá sveta v šerme, napísal knižku, hral v kapele, najčastejšie a najradšej však učil. „My nerozhodujeme o tom, akých časov sa dožijeme. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný…“ (Gandalf)

Petra Krajnakova

Petra Krajňáková

Petra svoj celý profesionálny život zasvätila vzdelávaniu a všetkému, čo s tým súvisí. Pracovala v akademickom svete a snáď najväčším míľnikom pre ňu bola dvojročná skúsenosť v programe Teach for Slovakia, ktorý ju „zavial“ na ďaleký východ – do Michaloviec. V rámci LEAFu pôsobí ako Business Development Manager for Teacher programs kde skĺbila svoje skúsenosti s učením a projektovým riadením spolu so svojou láskou k číslam, logike a organizovanosti 🙂
Petra rada číta čokoľvek, pečie cheesecakes, behá a miluje taliansku kuchyňu.

 

Rozvoj lídershipu v štátnej správe

Andrea Garaiova

Andrea Garaiová

 

Michal Mazak 1
juraj sott
IMG_9642 Edit 1 1
Rusnakova-Lucia-1-e1580227797657

 

Krúžky

Jana Cimbala

Jana Cimbala

Jana má bohaté skúsenosti s budovaním, rozvíjaním a vedením tímov v globálných korporáciách. 11 rokov pôsobila na manažérskych pozíciách v spoločnostiach AT&T, Swiss Re a ING bank. Vzdelávanie, osobný rast a psychológia sú jej celoživotnou vášňou. Aj preto sa nadchla pre program Krúžky a rozhodla sa vstúpiť do tímu LEAF na jar 2020. Jana verí v dobro v každom z nás a túži aby ľudia mohli žiť svoje sny. Okrem brázdenia psychologických vôd rada cestuje, organizuje dobrodružné výlety pre priateľov, športuje, tancuje a čerpá energiu vo wellness či prírode.

 

Partnerships

IMG_20190502_095629_resized_20190502_095700941

Zuzana Vrbová

Zuzana vyštudovala Ľudske zdroje a personálny manažment. Po vysokej škole nastúpila do spoločnosti Profesia kde pôsobila 10 rokov. Následne nastúpila do executive spoločnosti Pedersen&Partners venovanej obsadzovaniu top pozícií v rámci celého sveta. Okrem prepájania spoločnosti s LEAF sa venuje svojej rodine a koníčkom ako je šport a umenie. 

 

Community Building

Katarina Tomasikova

Katarína Tomášiková

Katarína má za sebou 13 rokov v švédskej módnej firme H&M. Začínala v Prahe, kde mala na starosti Komunikačné oddelenie, v roku 2013 sa presťahovala do Bratislavy, kde viedla oddelenie Marketingu a Komunikácie. Má rada príbehy a rada ich aj tvorí. Je mamou Hanky a Lujzy, optimistkou, ale zároveň aj hlbokou realistkou. Miluje dobrodružstvá, turistiku, jógu a čítanie severského krimi.

 

Identifikácia talentov

Filip Uhrovic

Filip Uhrovič

Filip vyštudoval psychológiu na Trnavskej univerzite. Po štúdiu spoznal mnohé tváre psychológie. Pracoval ako školský psychológ na základnej škole a poradca v Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Neskôr sa zameral na dospelých – stal sa koučom mäkkých zručností pre štátnu správu a pracoval ako hodnotiteľ v hodnotiacich a rozvojových centrách. Na svoju alma mater sa vrátil ako PhD. študent a popri štúdiu sa venuje kognitívno-behaviorálnej terapií. Jeho vnútorná batéria sa dobíja hudbou, v prírode a v kruhu rodiny s dcérou a manželkou.

thumb_981__team

 

Marketing

Screen Shot 2017 09 08 at 22.44.59 1

Martin Procházka

Martin má dlhoročné skúsenosti v oblasti marketingu a predaja, 16 rokov pracoval v spoločnosti Coca-Cola a pôsobil v siedmich krajinách Európy. Okrem práce v globálnej korporácii pomohol vybudovať mladú slovenskú značku Kozí Vŕšok. V lete 2017 sa vrátil na Slovensko a rozhodol sa vstúpiť do tímu LEAF s cieľom zlepšiť Slovensko. Martin čerpá energiu a inšpiráciu pri svojej rodine (1manželka, 5 detí) ? a ako rodený tatranec má rád hory, prírodu a šport.

16681524_1479849642026810_2836635525296882302_n

Simona Turková

Simona sa narodila v Liptovskom Mikuláši, študovala médiá v Prešove a  v súčasnosti žije v Bratislave. Po vysokej škole, kde sa viac ako učebniciam venovala študentskej neziskovej organizácii AIESEC, sa vrhla do sveta reklamy a dva roky pôsobila ako social media specialist v agentúre Zaraguza. Okrem brázdenia marketingových vôd rada cestuje, športuje, číta a snaží sa dokázať, že tancovať sa môže naučiť každý a to v akomkoľvek veku. 

 

Interná podpora

Photo_Nada Tima

Naďa Tima

Verím, že fantázia je silnejšia, než vedomosti. Že mýty majú väčšiu moc, než história. Že sny sú mocnejšie, než skutočnosť. Že nádej vždy zvíťazí nad skúsenosťou. Že smiech je jediným liekom na smútok. A verím, že láska je silnejšia, než smrť. (Robert Fulghum)

ja 4

Jana Adamová

Pôvodom z Hrnčiarskych Zalužian doteraz nevyrástla z úprimnej detskej zvedavosti. Jej najbližší sprievodcovia „odvaha ničnetušiaceho“ a „chuť poznávať“ ju po 7 rokoch v telekomunikačnom sektore priviedli k energetike a následne do občianskeho združenia Daphne zaoberajúceho sa ekológiou. V lete je vo svojom živle na kvitnúcich lúkach, ktoré s majstrami kosí ručnou kosou objavujúc aj fascinujúcu ladnosť a relax, čo táto práca prináša, keď sa robí správne.

Roman Kluvanec

Roman Kluvanec

Roman je alumni LEAF programu SPAP, ktorý prichádza zo sveta IT z firiem ako Exponea a ESET. Pred štúdiom na The University of Edinburgh bol roky dobrovoľníkom vo vzdelávacích organizáciách so zameranímna matematiku a informatiku. Neskôr sa táto záľuba premenila do jeho vedľajšej role učiteľa informatiky na LEAF Academy. Vrámci LEAFu je jeho úlohou riadiť IT agendu s cieľom vytvoriť digitálne prostredie, ktoré ostatným pomôže efektívnejšie napĺňať misiu LEAFu. Vo voľnom čase rád počúva (a občas tvorí) hudbu, pozerá ľadový hokej (Slovensko alebo Nitra), alebo bicykluje.

Zuzana Michalickova

Zuzana Nátherová

Zuzana študovala na Fakulte managementu Univerzity Komenského a HR si zamilovala hneď po škole počas práce pre menšiu slovenskú spoločnosť. Pracovala postupne pre viacero spoločností od 70 do 1500 zamestnancov. Neskôr pričuchla ku koučingu a kariérnemu poradenstvu. Verí, že každý človek si zaslúži mať prácu, ktorá ho baví a napĺňa. Je od prírody zvedavý človek, rada vymýšľa vlastné recepty, miluje cestovanie, hory a podnikanie rôznych outdoor aktivít s manželom a kamarátmi.

Lenka Vircik

Lenka Virčík

Lenka začala svoju kariéru v nadnárodnej spoločnosti s celosvetovou pôsobnosťou. Tieto skúsenosti uplatnila následne na menšej slovenskej holdingovej štruktúre. Nasledovali prijemné povinnosti materskej, ktorú strávila v Londýne vďaka práci manžela. Po návrate do Bratislavy sa venovala dvom start-upom pri nastavovaní fungovania ich back-officeových procesov a rozvoji obchodných vzťahov. Lenka má vyštudované bankovníctvo a okrem rodiny miluje aktívny pohyb, spolocnosť svojich blízkych, nekonečné debaty, dobrú hudbu a je aj najväčším fanúšikom svojich detí 🙂