Náš tím

IKONKY-DO-PROGRAMOV-ruky

Tvorcami našej myšlienky a donormi sú súkromné osoby, niekoľkí akcionári spoločnosti HB Reavis. Náš tím je postavený na diverzite ľudí a ich skúseností, ktoré zahŕňajú oblasť biznisu, verejný i mimovládny sektor, vzdelávanie študentov a rozvoj dospelých, ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V súlade s naším poslaním sa snažíme prilákať ľudí, v ktorých sa spája snaha o vysokú kvalitu s osobnou integritou, ľudskosťou a vzájomnou úctou.

 

LEAF

thumb_112__team 2

Branislav Kleskeň

Braňo, bývalý partner poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, má rozsiahle skúsenosti z niekoľkých kontinentov so zlepšovaním výkonnosti korporácií, rozvojom nových firiem a skvalitňovaním vzdelávania. Svoju energiu naberá z užívania si prítomnosti (má ženu a tri deti, je bývalý a občasný hokejista a amatérsky hudobník) a zo snívania o budúcnosti (učenie sa, budovanie nových iniciatív a využívanie ľudského potenciálu).

thumb_47__team

Branislav Jakabovič

Ako poradca McKinsey & Company sa 10 rokov podieľal na transformáciách niekoľkých európskych spoločností; následne viedol transformáciu poisťovne Kooperativa, ČR. Vyštudoval Fakultu manažmentu UK v Bratislave a MBA na Kelloggu v Chicagu. Miluje život, múdrych ľudí, rockovú muziku, šport, pozitívnu náladu a svoju rodinu. „Zasej myšlienku, zožni čin. Zasej čin, zožni návyk, zasej návyk, zožni charakter, zasej charakter, zožni osud.“

 

LEAF Academy

thumb_116__team

Matej Sapák

Matej má skúsenosti zo štátnej správy, z biznisu a zo vzdelávania. Bol poradcom na ministerstve financií i ministerstve školstva, bol spoluautorom stratégie na budovanie vedomostnej ekonomiky. Popri práci pomáha organizovať letné školy pre študentov stredných škôl, rozhoduje na svetovom šampionáte debatnej asociácie a učí študentov. Vyštudoval na Harvardskej univerzite aplikovanú matematiku a neskôr právo.

 

Rozvoj študentov

572224 lzj foto 1

Lenka Zoey Juríčeková

So špeciálnou pedagogikou, neskôr psychológiou a žurnalistikou z MU v Brne, Lenka založila neziskovku, kde sa venovala stimulácii detí s postihnutím a sprevádzaniu po strate blízkeho. Na Virginia Commonwealth University skúmala psychológiu traumy. Venovala sa krízovej intervencii, spolupracovala s Trauma Resource Institute v Kalifornii a s ChildSavers vo Virginii. Fascinuje ju neuroveda, teória stresu a psychickej odolnosti. Pre PDCS vedie tréningy v manažmente stresu. Ten vlastný odháňa falošným spevom, tancom a písaním. V 2013 bola nominovaná na novinársku cenu za články pre SME.

thumb_1164__team

Tomáš Beniak

Tomáš zbožňuje filozofickú literatúru, hlavne so zameraním na etiku. Na vysokej škole (Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií) pôsobil 3 roky ako asistent profesora. Pripravoval tam študentov na štátnice, hodnotil eseje, doučoval a viedol semináre. Taktiež pomáhal organizovať letné a zimné školy pre vysokoškolských študentov zo zahraničia. Posledné tri roky sa venoval aj online marketingu. Miluje dobré knihy, ktoré nás nútia nazerať na veci novým spôsobom. Je aktívny hráč squashu a poslednú dobu sa vášnivo venuje plávaniu.

thumb_1088__team

Veronika Ranušová

Veronika vyštudovala  najprv medzinárodné vzťahy a potom zatúžila aj po nejakom tom hard skill v podobe aplikovanej informatiky. Zvládla to len po bakalára a pointre v C++. Silu zážitku a inšpiratívnych osobností si vyskúšala pri organizovaní akcií v Slovenkom skautingu, a Hnutí Brontosaurus, medzi nimi aj medzinárodnej výmeny na pomoc skanzenu v Zuberci. Pracovala pre Železničnú spoločnosť Slovensko a neskôr v IBM.  Napokon našla spokojnosť  a zázemie v LEAF, v programoch pre stredoškolákov. Oddych hľadá v horách všetkých možných kontinetov a tiež pri cvičení jogy. 

 

LEAF Award

thumb_977__team

Miroslav Kocúr

Miroslav získal titul PhD. z teológie na Gregoriánskej univerzite v Ríme, bol zakladajúcim riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave, koordinátorom vzdelávania v spoločnosti Legrand Slovakia, vysokoškolským pedagógom na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií (kde stále učí) a výkonným riaditeľom neziskovej organizácie Via Iuris. „Na zázraky neverím, no počítam s nimi.“

DSC_2785

Barbora Michnová

Vyštudovala FHPV v Prešove a časť štúdií strávila vo Švédsku. Po ukončení vysokej školy stážovala v Rumunsku, kde sa podieľala na tvorbe a realizácii programu neformálneho vzdelávania tínedžerov a po návrate na Slovensko uplatila svoje vedomosti pri práci s deťmi ako učiteľka. Vo svojom voľnom čase rada cestuje a poznáva svet, chladným ju nenechajú miestne kulinárske špeciality a dlhé presuny najradšej prečká s dobrou knihou v ruke.

 

Rozvoj učiteľov

thumb_49__team

Dávid Králik

Miluje Beatles, pivo, písanie, gitaru, stanovanie, (m)učenie, dobrodružstvo, svoju ženu a deti. V minulosti robil všeličo. Rozhodoval majstrovstvá sveta v šerme, napísal knižku, hral v kapele, najčastejšie a najradšej však učil. „My nerozhodujeme o tom, akých časov sa dožijeme. Rozhodovať môžeme len o tom, čo urobíme s časom, ktorý nám bol daný…“ (Gandalf)

thumb_1156__team

Jana M. Balážová

Po univerzite strávila rok na súkromnej škole Frensham Heights v UK, kde učila Britov španielčinu, zahraničných študentov angličtinu a pomáhala ako vychovávateľka na internáte. Po návrate domov sa pridala do tímu práve vznikajúceho Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa ako učiteľka, koordinátorka tútoringového projektu pre študentov a členka vedenia. Momentálne sa naplno venuje podpore učiteľov. Okrem vzdelávania patrí jej srdce hlavne manželovi, umeniu, prírode a slobode.

 

Podpora a motivácia k návratu pre mladých nadaných Slovákov v zahraničí

Michal Mazak 1

Michal Mazák

Michal sa aktívne venuje písaniu beletrie, popri čom edituje študentský politický časopis na Masarykovej univerzite v Brne, kde sa zameriaval na problematiku legislatívy EÚ. Miluje slovenskú krajinu a predovšetkým jej pohoria, kam sa vždy rád vracia oddýchnuť si a nabrať novú energiu. Má rád satiru a ľudí, ktorí si dokážu robiť srandu sami zo seba.
 
thumb_1162__team

Viktória Skřivánková

Viki sa po šiestich rokoch strávených v Anglicku a krajinách Beneluxu aj vďaka LEAFu rozhodla opustiť bezpečné prístavy práva Európskej únie. Má rada suchý humor a ľudí, ktorí sa neboja prevziať zodpovednosť za svoje životy a za spoločnosť, v ktorej žijú.

juraj sott

Juraj Šott

Juraj Šott vyštudoval históriu a ruštinu v Sheffielde a sociálnu antropológiu na UCL. Najradšej zo všetkého spoznáva a prepája ľudí z rôznych svetov. Po cenných skúsenostiach s robením dobrej kávy, učením dejepisu a matematiky v Londýne sa teší zo svojho nedávneho návratu na Slovensko. Okrem prepájania všetkých ľudí dobrej vôle v LEAF-e mu radosť robí čítanie, behanie a tancovanie.

IMG_9642 Edit 1 1

Lucia Lauková

Lucia podstatnú časť svojej kariéry venovala Executive Search v spoločnosti Amrop Slovakia. Popri obsadzovaní top manažérskych pozícií bola súčasťou projektov zameraných na Management Consulting a Human Capital Consulting. Posledné 4 roky pôsobila v organizácii HRcomm. Rovnováhu v živote nachádza v kruhu rodiny, úplne najradšej spolu lyžujú, kempujú alebo len tak sa prechádzajú so svojim psím miláčikom v okolí.  

 

Program expertného dobrovoľníctva

thumb_989__team

Safia Bagin

Safia má bohaté skúsenosti v oblasti ľudských práv, zmierňovania chudoby, rozvoju potenciálu mladých ľudí a sociálnych podnikov. Riadila desiatky rozvojových programov na Blízkom východe a v Severnej Afrike, zamerané na podporu ekonomického rozvoja a sociálnej spravodlivosti marginalizovaných skupín. Jej životným mottom je empatia. „Zamiluj sa do nejakej činnosti a rob ju!“ (Richard P. Feynman)
thumb_1168__team

Barbora Petrášová

Študovala sociológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a časť štúdií strávila na skok od polárneho kruhu vo Švédsku. Po štúdiu sa išla na dva roky „rozmraziť“ do Austrálie, kde manažovala kaviareň. Dnes je doma na Slovensku, v LEAFe a je jej dobre. ? Rada cestuje, cvičí jogu a vyrába vlastné mydlá.

Zuzana Kunertova 1

Zuzana Kunertová

Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Časť štúdia strávila aj v Holandsku a Austrálii. Po skončení štúdia žila 8 rokov v UK. Od 2016 sa teší znovu objavovaniu Slovenska. V rámci prieskumnej agentúry budovala vzťahy s klientmi najmä z oblastí healthcare, retail a FMCG a pomáhala im nájsť odpovede na dôležité business otázky. Verí v dobro ľudí. Rada spoznáva svet, blízky aj vzdialený, miluje slovné hračky a stretávanie ľudí.

 

Identifikácia talentov

thumb_549__team

Petra Gondžúrová

Absolvovala štúdium pracovnej a sociálnej psychológie. V minulosti pracovala ako konzultantka najmä v oblasti dizajnu a realizácie assessment/development centier. Vo voľnom čase sa venuje svojim dvom malým deťom, fitnes a ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti psychológie. Absolvuje psychoterapeutický výcvik v hlbinnej psychoterapii. „Nerob druhým ľuďom to, čo nechceš, aby druhí robili tebe.“  

thumb_981__team

Andrej Zhaňač

Zaujíma sa o psychológiu ako kultúrny fenomén a na univerzite v Edinburghu študoval spoločenský a historický kontext, v ktorom sa psychológia vyvíjala. Okrem toho študoval a stážoval v Kolégiu Antona Neuwirtha. Posledné dva roky hľadal pre IT spoločnosti nových zamestnancov a občas vedie semináre o filozofii.

Screen Shot 2017 11 03 at 11.43.21

Zuzana Bencová

Zuzana sa po štúdiu psychológie venovala práci s deťmi v rámci Európskej dobrovoľníckej služby a neskôr, ako konzultantka medzinárodnej headhuntingovej spoločnosti vyberala zamestnancov na pozície stredného a vyššieho manažmentu. Voľný čas najradšej trávi v prírode a cestovaním najmä po balkánskych krajinách, na ktoré má slabosť. Telo si rada uvoľní pri joge a myseľ (výtvarným) umením.

thumb_55__team

Stanislav Antoš

Viac ako 20 rokov sa pohybuje v oblasti riadenia ľudských zdrojov a vzdelávania. Má skúsenosti s riadením talentov a rozvojovými programami z medzinárodného prostredia (Coca-Cola Hellenic). „Neslibuj, že vykonáš, nehonos se, žes vykonal, ale ponech svým skutkům, aby za tebe mluvily.“ Jan Amos Komenský

 

Marketing

Screen Shot 2017 09 08 at 22.44.59 1

Martin Procházka

Martin má dlhoročné skúsenosti v oblasti marketingu a predaja, 16 rokov pracoval v spoločnosti Coca-Cola a pôsobil v siedmich krajinách Európy. Okrem práce v globálnej korporácii pomohol vybudovať mladú slovenskú značku Kozí Vŕšok. V lete 2017 sa vrátil na Slovensko a rozhodol sa vstúpiť do tímu LEAF s cieľom zlepšiť Slovensko. Martin čerpá energiu a inšpiráciu pri svojej rodine (1manželka, 5 detí) 🙂 a ako rodený tatranec má rád hory, prírodu a šport.

thumb_991__team

Martin Charvát

Martin je rodák z Banskej Štiavnice, počas štúdia na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU bol zapálený pre prácu v študentských organizáciách – viedol študentskú časť akademického senátu a radu ubytovaných študentov. Pôsobil vo firme WebSupport, kde sa staral o marketing, potom pracoval v centrále Cord Blood Center Group, kde zodpovedal za online marketing v 6 krajinách. Rád šoféruje, má psa a hrá ľadový hokej.

 

Interná podpora

Photo_Eva Kostalova

Eva Košťálová

Eva bola konzultantkou na Linke detskej istoty, vypomáhala v Národnom ústave certifikovaných meraní vzdelávania, riadila desiatky projektov a viedľa slovenských i zahraničných dobrovoľníkov. Rok strávila v Írsku zdokonalovaním angličtiny a ako talentová koordinátorka pre strednú Európu pomáhala rozvoju zamestnancov. Miluje cestovanie, tanec, filmy a svoju rodinu. ,,Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení“.

Photo_Nada Tima

Naďa Tima

Verím, že fantázia je silnejšia, než vedomosti. Že mýty majú väčšiu moc, než história. Že sny sú mocnejšie, než skutočnosť. Že nádej vždy zvíťazí nad skúsenosťou. Že smiech je jediným liekom na smútok. A verím, že láska je silnejšia, než smrť. (Robert Fulghum)