…začalo to dosť čudnou prosbou, vraj, či mu môžem dať v rámci nášho mentoringu feedback na jeho prácu nie v súkromí, po hodine, ale priamo na hodine pred jeho študentmi.

A prečo? “Rád by som, aby moji študenti mali možnosť vidieť naživo kvalitný feedback, hádam to bude prvým krokom k tomu, aby ho raz dokázali dať aj oni. A tiež, ak chcem, aby sa spätnej väzby nebáli oni, nemôžem sa jej báť ani ja..”

Do konca hodiny 10 minút, Mišo ma volá dobredu. Začínam. Ktosi v triede sa baví. Požiadam o priestor. V triede nastane hrobové ticho. Pomenujem mnoho plusov, ale i vecí, kde vidím priestor pre zlepšenie. “Na Slovensku nie je mnoho učiteľov, ktorí by sa takto postavili pred svojich študentov a súhlasili s verejným feedbackom. Vy máte to šťastie, že vás učí jeden z nich…” zakončil som a v triede sa ozval potlesk.

Hovorte si, čo chcete, ale toto je veľká vec. Je to, ako by sa šéf firmy postavil pred svojich zamestnancov a smelo si vypýtal od svojho kouča verejný feedback. Nikoho takého nepoznám. A vy?

David Králik