V utorok 2. 6. 2020 v čase medzi 15.00 a 16.00 máme pre vás pripravený workshop so skúsenou pani učiteľkou Zuzanou Herbrychovou, ktorá slovné hodnotenia píše už 17 rokov – a stále sa učí :).

Od marca 2020 sme všetci čelili novej výzve – ako vzdelávať svojich žiakov online? A teraz čelíme ďalšej výzve a príležitosti v jednom – ako žiakov efektívne slovne hodnotiť?

Na online workshope sa zameriame spoločne na to:

  • ako sa nezblázniť zo slovného hodnotenia a urobiť z neho konkurenčnú výhodu;
  • ako písať podporujúce a pritom kriticky konštruktívne slovné hodnotenia;
  • ako do slovného hodnotenia zapojiť žiakov.

Zuzana Herbrychová

Keď som bola malá, chcela som byť zmrzlinárkou alebo predavačkou v hračkárstve. Chcela by som byť s ľuďmi a zároveň robiť radosť sebe aj iným. Osud to tak nejako zariadil, že som vyštudovala učiteľstvo (odbor slovenský jazyk a dejepis), vďaka (áno, vďaka) nešťastným láskam som začala písať a dostala sa do literárneho klubu Mädokýš, neskôr sa dostala ku korektúram (ktoré ma obohatili, ale nenaplnili) a úplne prirodzene “pchám” knihy do všetkého, čo robím. Pracujem v škole, ktorej hlavným mottom je Každý z nás je v niečom najlepší. A ja, naivný optimista, som tomu uverila a tak sa snažím rozvíjať v každom dieťati to, čo mu je najbližšie a v záujme toho aj občas prižmúriť oko. Neriešiť diktáty, neriešiť vetné členy, zamerať sa na argumentáciu, čítanie, pátranie po infoškách. Ak ho nebaví čítanie, spoločne ísť po ceste ku knihám… A najmä, rozprávať sa, rozprávať sa, rozprávať sa. Zaujímať sa. Dieťa nemá byť iba číslom v triednej knihe.

Ak máte záujem o účasť na workshope, zaregistrujte sa tu: