Téma: Kritické myslenie a jeho využívanie pri absorbovaní zmien

Vo štvrtok 23. 4. 2020 v čase medzi 8.30 a 10.00 máte možnosť stretnúť sa a inšpirovať od našich hostí – skúsených lektorov z Akadémie kritického myslenia.

Na seminári začneme úvahou o zrýchľujúcom sa svete a porozprávame sa o prirodzenej inteligencii a jej súvise so schopnosťou absorbovať zmeny. Následne sa zamyslíme nad zvedavosťou a údivom a iných nástrojoch kritických mysliteľov a mysliteliek, ktoré nám pomáhajú lepšie uchopiť realitu okolo nás. Predstavíme si tiež koncepty Future/Adaptability Based Education – vzdelávania zameraného na budúcnosť/ adaptabilitu a ako ich vieme použiť pri nastavení učiteľov a celej komunity okolo školy v týchto zložitých časoch.

Lektori:

Akadémia kritického myslenia sprostredkúva firmám, verejnému sektoru ako aj neziskovým organizáciám školenia kritického myslenia, poskytuje komunikačné poradenstvo a faciltiačné služby. „V Akadémii kritického myslenia vás nebudeme učiť robiť niečo lepšie. Naučíme vás pri tom, čo už dobre robiť viete, lepšie myslieť.“

Martin Poliačik patrí medzi priekopníkov akademickej debaty na Slovensku. Bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, pracoval vo Výbore pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Je tiež členom Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

Martin Burgr je školiteľom AKM a dlhé roky pôsobil v oblasti vzdelávania a školstva. V súčasnosti sa venuje sa politickej komunikácii a stratégii.

Kapacita stretnutia je už naplnená. Pokiaľ máte záujem o účasť na podobnom online stretnutí, radi Vám zašleme informácie o novinkách. Stačí sa zaregistrovať tu:

P. S. V prípade akýchkoľvek otázok nás pokojne kontaktujte na jana.balazova@leaf.sk


Pripravujeme pre vás tiež prihlasovanie do programu pre učiteľské kolektívy – PREMENA ŠKOLY ZVNÚTRA 2020/21


Späť na Ranná káva s hosťami