Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Ambasádorský progam LEAF

Ambasádorsky program LEAF

LEAF pomáha písať inšpiratívne príbehy budúcich osobností Slovenska. LEAF je komunita ľudí, ktorí sa pozerajú na svet a Slovensko vňom ako na príležitosť.  Toto však nevieme robiť bez pomoci nezištných ľudí, ktorí veria tomu, čo LEAF robí a robia to s nami. Takýchto ľudí voláme ambasádormi.

S čím nám pomáhajú naši ambasádori?

🗸 Hľadanie účastníkov pre rozvojové príležitosti, ktoré ponúka LEAF. Ambasádori nám pomáhajú rozšíriť ich medzi ľudí, pre ktorých by tieto ponuky mohli byť zaujímavé.

🗸 Organizácia podujatia, ktorého cieľom je inšpirovať ľudí k aktívnej zmene svojho okolia vo svojom regióne, okolí alebo v škole. Podujatím myslíme akékoľvek stretnutie od diskusie na škole až po workshop na letnom festivale.

🗸  Šírenie inšpiratívnych príbehov ľudí, ktorí ambasádori poznajú vo svojom okolí, alebo z programov, ktoré absolvovali v LEAF. Môže ísť o článok do novín, blog, alebo krátke video na sociálne siete.

Ďakujeme našim super ambasádorom!

 • Jakub Gembický

  Jakub Gembický

  Čaute, ja som Jakub a som bývalým účastníkom TalentGuide-u. Ten mi ponúkol veľa možností a aj vďaka nemu som LEAF-u vypomohol vo viacerých aktivitách. Vďaka nim poznám asi 2x toľko inšpiratívnych ľudí ako som za život plánoval. Teraz chcem tieto poznatky, známosti a skúsenosti vrátiť ako ambasádor. Hoc som maturant, určite v Košiciach vymyslíme niečo, na čo sa oplatí prísť.
 • Ina Opartyová

  Ina Opartyová

  Ahojte, moje meno je Ina a robím ambasádorku pre LEAF. Zameriavam sa hlavne na organizáciu rôznych podujatí a akcií. Zaujímavé aktivity LEAFu som spoznala prostredníctvom Talentguidu, ktorého som bola sama účastníčkou a vďaka, ktorému som toho získala veľmi veľa. Preto by som sa chcela týmto prostredníctvom LEAFu odvďačiť a vzdelávať aj ostatných o príležitostiach, ktoré ponúka.
 • Juraj Šimkovič

  Juraj Šimkovič

  Autor motivačno-pedagogickej literatúry, pedagóg a mentor v programe IRPU organizácie LEAF a v projekte IAMbitious. Garant programu Otec, mama, poď mi čítať v spolupráci s Nadáciou Panta Rhei. Spíker v školách a výchovno-vzdelávacích podujatiach. Optimista, ktorý túži byť každý deň inšpirovaný a taktiež inšpirovať druhých.
 • Paula Šilhárová

  Paula Šilhárová

  Ahojte, volám sa Paula. Učím na Obchodnej akadémii v Hlohovci. Som absolventkou Individuálneho rozvojového programu učiteľa, v rámci ktorého som mala možnosť spoznať okrem svojej mentorky Janky aj ďalších mentorov a rozvinutých či rozvíjajúcich sa učiteľov 🙂 Mojimi školskými aktivitami sa potom prelínali aj ľudia spojení s ďalšími z programov Leafu. Ich aktivity a vízia sú tým, čomu verím aj ja. Aj ja chcem žiť v krajine, na ktorú môžem byť hrdá. Raz, snáď … Dovtedy nie je mojím štýlom čakať so založenými rukami, ani zbytočnými rečami “mlátiť prázdnu slamu”, radšej chcem priložiť ruku k dielu nielen každodennými činmi v školskom i súkromnom živote ale aj ako ambasádor LEAF-u. Tá zmena môže začať u každého z nás.
 • Lia Bartošová

  Lia Bartošová

  Popri štúdiu na Gymnáziu Púchov pracujem najmä na svojom projekte Hrana na Hviezdoslava, vrámci ktorého sa snažíme spopularizovať slovenskú literatúru medzi mladými. Popri tom však pracujem na ďalších projektoch, ako je napríklad I AMbitious – program neformálneho vzdelávania pre ambicióznych stredoškolákov, ktorý som aj ja v minulosti absolvovala a moja práca SOČ, v ktorej sa venujem téme integrácia a inklúzia telesne hendikepovaných. Témam ako integrácia a diskriminácia sa venujem už dlhšiu dobu a preto som sa zapojila aj do projektu odkaz Anny Frankovej dnešku. Vo voľnom čase rada píšem, užívam si kvalitnú kinematografiu a literatúru.
 • Matej Šándor

  Matej Šándor

  Matej, slovenský študent, ktorý má rád každú výzvu a rád posúva svoje hranice. Vďaka LEAF a programu TalentGuide sa mu podarilo spoznať mnoho odhodlaných študentov a profesionálov, či už v oblasti technológie alebo biznisu, ale rovnako aj veľa iných zaujímavých ľudí. Svoju energiu naberá z užívania si prítomnosti (je bývalý judista a momentálne volejbalista a vášnivý programátor) a zo snívania o budúcnosti.
 • Elena Čániová

  Elena Čániová

  Je grafická dizajnérka a ilustrátorka, zároveň aj učiteľka odborných predmetov na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach. Vo vzdelávaní sa venuje aj organizovaniu rôznych workshopov a projektovému vyučovaniu, ktoré rozvíja mäkké zručnosti žiakov.
 • Martin Nemeček

  Martin Nemeček

  Martin má čerstvých 20 rokov a po elektrotechnickej škole sa rozhodol, že si dá rok pauzu pred tým, ako začne študovať marketing na vysokej škole. To ale neznamená, že sa fláka! Martin je už tretí rok vedúcim výroby vo firme pracujúcej s priemyselnými lasermi. Okrem toho sa venuje marketingu pre občianske združenie @alebočo, v rámci ktorého organizujú rôzne vzdelávacie eventy v Trnave. Aby toho nebolo málo, tak stážuje v service designovej agentúre @kiuub, kde sa ako stážista učí, ako správne navrhovať, testovať a overovať rôzne business riešenia. Je účastníkomu LEAF programu TalentGuide, kde spolu so svojim mentorom pracuje na vlastnom projekte, ktorý už o pár mesiacov uzrie svetlo sveta.
 • Stano Jochman

  Stano Jochman

  Ahojte, volám sa Stano a som bývalým účastníkom LEAF Week in Business a Talent Guide. Cez tieto programy som spoznal mnohých šikovných ľudí, najmä vďaka akciám, ktoré tieto programy obnášali. Taktiež som si vyskúšal mnohé nové veci a preto som sa rozhodol pomôcť s organizovaním takýchto akcií.

Kde môžete stretnúť našich ambasádorov?

 

Galéria ambasádorských eventov