Začala ako stážistka, dnes v prezidentskom paláci pracuje

Zuzana začala študovať v rodných Košiciach, no neskôr pokračovala v Česku, Holandsku a Dánsku. V roku 2015 sa prihlásila na stáž do prezidentskej kancelárie cez náš program Príležitosti doma. Patrí do rodiny Slovenskej debatnej asociácie.

Zuzana mala veľmi cennú schopnosť. Zanechať veľmi dobrý dojem v relatívne veľmi krátkom čase. Keď nám počas splavu Malého Dunaja, ktorý pravidelne so stážistami každé leto organizujeme, oznámila, že dostala ponuku pokračovať v prezidentskej kancelárii na plný pracovný úväzok, bol to šok. Ešte nikdy predtým sa nám to nestalo, mala pred sebou ešte rok štúdia.

Ponuku prijala, zameriavala sa primárne na zdravotnú politiku. Oblasti sa dlhodobo venovala už predtým v zahraničí. Sme radi, že v nej momentálne pôsobí aj na Slovensku.

„Keď sa tak pozrieme na slovenské zdravotníctvo, chaos a dlhé roky množstvo neriešených problémov, pripomínajú skôr zaburinenú lúku… Tieto problémy sú výborné na to, že nezväzujú existujúcimi riešeniami, ale dávajú priestor na kreativitu, inovácie a víziu.“

Zuzka je však aktívny človek. Okrem práce pre prezidenta organizuje s ďalšími štátnymi úradníkmi neformálny Klub úradníkov dobrej vôle. Snažia sa prispieť k formovaniu povolania štátneho úradníka ako odvážneho, kompetentného a funkčného zástupcu práv občana. Jej blog nájdete na Denníku N.   

„Máme kopu detských chorôb, ktoré môžeme ale odstrániť práve tým, že tu budeme žiť a budeme mať určité požiadavky či už na štát, na spoločnosť, alebo na seba samých.“

Viac sa o jej ceste späť na Slovensko môžete dozvedieť v tomto videu: