Finančný riaditeľ
Dobrovoľník pre program Môžu ryby lietať? Nadácia PROVIDA – mentor pre oblasť financií

 

Prečo si sa zapojil do programu? 

Bola to vlastne náhoda. Hľadal som na internete niečo, čo nebolo vôbec dôležité (keďže si to už nepamätám:-) a natrafil som na webovú stránku, kde o.z. LEAF hľadalo dobrovoľníkov do svojho nového programu. Priateľom a známym zvyknem pomáhať v otázkach súvisiacich s podnikaním, najmä s podnikovými financiami a tak si vravím, prečo by som nepomohol aj zopár neziskovkám. Hneď som poslal životopis, týždeň na to sme si dali s Mirkou na terase ich kancelárie pohár minerálky a porozprávali sa o možnom zapojení sa do programu.

Ako si pomáhal?

Pôsobil som pre Nadáciu Provida ako mentor-dobrovoľník v rámci biznis inkubátora Lietajúce ryby, ktorý pomáhal vybraným neziskovkám učiť sa podnikať. Konzultovali sme najmä otázky z oblasti podnikových financií a pomáhal som im pri tvorbe podnikateľských plánov pre ich sociálne podnikania.

Čo bolo pre Teba obohacujúce?

V prvom rade som stretol nových ľudí. Toto bude znieť ako klišé, no získal som na svet zase trochu iný pohľad a začal som ešte viac rozumieť nadšencom, ktorí venujú spoločensky prospešným aktivitám kopec času, pričom hlavným driverom vôbec nie sú peniaze, ale vnútorná radosť. Najobohacujúcejšia bola pre mňa vynikajúca spolupráca s Petrom Mészárosom, ktorý celý program manažoval a s ktorým sme si myslením a prístupom veľmi dobre sadli.

Čo bolo výzvou?

Svet nefunguje čisto na pravidlách podvojného účtovníctva Má dať/Dal. Svet podľa mňa funguje celkom inak, tak prečo by sme nemohli niečo len tak dať. Karmu nám to určite nezhorší:-)

Pozn. Kecám, všetko je o Má dať/Dal. Dáš a zlepší sa Ti karma;-)