Staff & Client Development Project Officer at UBS
Dobrovoľník pre marketingovú kampaň a tvorca webu www.dobrovolnici.leaf.sk

Prečo si sa zapojil do programu?

Už počas štúdia na vysokej škole som pracoval v študentskej neziskovke, kde som sa naučil podstatnú vec. Keď človek do niečoho ide so srdcom a presvedčením o tom, že je to správna vec, je radosť pracovať na čomkoľvek. Keďže pracujem v banke, niekedy je ťažké sa zapáliť pre každodenné úlohy a priniesť kreativitu do zabehnutých procesov. Práve preto som uvítal túto skvelú možnosť pomôcť, zabaviť sa a naučit sa veľa nového.

Ako si pomáhal? Čo sa Vám podarilo?

Ja som mal svojim spôsobom nezvyčajnú úlohu. Pracoval som ako dobrovoľník pre LEAF, konkrétne pre projekt expertného dobrovoľníctva, čím som mal možnosť byť v úplnom centre programu. Nakoľko som vyštudoval marketing a často pracujem s technológiami vo svojej práci, s radosťou som prebral zodpovednosť za novú webstránku programu. Spolu s tímom sme prešli celým procesom od brainstormingu, návrhu konceptu, zbierania nápadov od stakeholderov až po samotný dizajn a nahadzovanie dát. Vďaka perfektnej spolupráci sa nám podarilo už prvú verziu stránky urobiť v novom fresh looku s rôznymi možnosťami interakcie pre návštevníkov. Je však ešte kopa vecí, do ktorých sa v budúcnosti pustíme aby sme ju priniesli ešte bližšie k ľuďom a spravili tzv. „user friendly“.

Čo bolo pre Teba obohacujúce? Čo Ťa na tom bavilo?

Jednoznačne bolo pre mňa úplne úžasné pracovať v tíme s toľkými motivovanými ľuďmi. Na každom meetingu sme prichádzali s novými konštruktívnymi nápadmi a vylepšovali prácu jeden druhému. Každý do projektu išiel s otvorenou mysľou. Vďaka tomu všetko šlo ako po masle a podarilo sa nám stihnúť všetky termíny.

Keďže už 5 rokov žijem mimo Slovenska, bolo super nadviazať kontakt s viacerými expertmi z mojej rodnej krajiny a zistiť ako čo funguje. Týmto spôsobom som si aspoň virtuálne doniesol kúsok domoviny do Zurichu. Práca pre LEAF mi zároveň rozhodne poskytla mnoho nápadov ako sa vrátiť naspäť na Slovensko a využiť moje skúsenosti.

Čo bolo výzvou?

Nakoľko som pred začiatkom projektu nikdy sám od základu nevyvýjal webovú stránku, nebolo pre mňa najľahšie začať. Zobral som to však ako výzvu naučiť sa niečo nové a konečne zvládnuť zručnosť, ku ktorej som sa popri každodennom zhone nikdy „nedokopal“. Vďaka výbornej podpore tímu sme všetko zvládli a teším sa z toho čo sa nám podarilo.

A bonusová – v čom je iné dobrovoľníčiť na diaľku?

Je to rozhone niečo iné, keďže všetka práca musí fičať cez virtuálne kanály. Keď si však človek zvykne, príde mu už normálne riešiť problémy cez chat, Skype alebo rýchle telefonáty. V budúcnosti sa každého práca bude viac a viac globalizovať, čiže možnosť vytrénovať svoju efektivitu práce na diaľku sa mi určite veľmi oplatila.