Priekopníčka v mužskom svete

Betka na LEAF Summer Leadership Campe poťahala za rukáv Rasťa Kulicha z Googlu a vydobila si tam stáž. Tá spustila lavínu v jej živote. Na jar 2017 ukončila štúdium na University College London, viedla Oxbridge Admissions, leto strávi cestovaním a na jeseň začína pracovať v McKinsey. Stážovala tiež v Dubline, Londýne či v Číne, v rôznych technologických spoločnostiach.

 

Pred LEAFom som robila rôzne aktivity, napríklad som bola členkou školskej rady. Ale až vďaka LEAF som získala ten správny pocit dôvery v seba a svoje schopnosti. Doteraz si pamätám, ako na jednom workshope na letnom campe jeden z mentorov nakreslil diagram s troma kruhmi. Naše zručnosti, naše túžby a to, čo potrebuje svet okolo nás. Prienik týchto troch určovalo poslanie. A to bol moment, ktorý mi otvoril oči.”

Až vďaka LEAF som získala ten správny pocit dôvery v seba a svoje schopnosti.“


Tento moment zažila Betka na úplne prvom LEAF Summer Leadership Campe, ktorým sme spustili sériu letných programov pre šikovných stredoškolákov. Počas mentoringového večera, na ktorý sme pozvali zaujímavých Slovákov, aby s nimi účastníci campu mohli diskutovať o svojej budúcnosti, Betka nabrala odvahu a oslovila riaditeľa Google Slovensko Rasťa Kulicha. Možno aj tento rozhovor viedol k Betkinmu rozhodnutiu študovať business management v IT na University College v Londýne.

Betka je z Nitry, no od letného campu, na ktorom spoznala kopec jej podobných šikovných stredoškolákov, sa rozbehla po svete. Stážovala v Google v Bratislave, Shosha App softvérovej firme v Číne, ale aj v Royal Bank of Scotland alebo v Credit Suisse. Jej dva roky po letnom campe v 100 sekundách si môžete pozrieť na videu nižšie, ktorý vyrobili pre program TalentGuide naši absolventi.

 

 

LEAF zmenil môj život doslova od prvého dňa, keď som sa stala súčasťou komunity. Po skončení campu som podnikla niekoľko malých konkrétnych krokov vpred, na ktoré som bola veľmi hrdá a videla som, ako sa môj život veľmi rýchlo otáča. Vždy som si pripomínala, že všetky tieto dobré veci by sa nikdy neboli nestali, keby nebolo LEAFu.”

Angažovanosť a dopad na spoločnosť

Sama to zhrnula nasledovne: “Po campe som získala som pocit zodpovednosti za seba a svoje aktivity a ich dopad na okolie. Zapojila som sa do viacerých projektov, ktoré pomáhajú mladým rozvíjať sa, dobrovoľníčila som (aj pre LEAF) a začala som pracovať pre Oxbridge Admissions.

„Získala som pocit zodpovednosti za seba a svoje aktivity a ich dopad na okolie.“

Oxbridge Admissions je nezisková organizácia, ktorá pomáha slovenským a českým stredoškolákom dobre sa rozhodnúť, prihlásiť sa a dostať sa na top univerzity po celom svete. Organizácia na svojom webe, blogu a na sociálnych sieťach poskytuje kvalitné informácie o výberovom procese a dostupných štipendiách, ponúka poradenstvo pri zostavovaní motivačných listov a organizuje workshopy na stredných školách na Slovensku a v Českej republike. Betka túto organizáciu jeden rok viedla, v súčasnosti je členkou boardu a na starosti má aktivity v Českej republike.

Keďže Betka zobrala svoje odhodlanie vážne, jej aktivity si onedlho všimli aj ostatní. Získala štipendium za vynikajúce akademické výsledky “excellence scholarship” z jej domácej univerzity University College London na absolvovanie pracovnej skúsenosti v Číne v lete 2015. Bola tiež súčasťou anglického víťazného tímu študentskej súťaže CISCO Internet of Things. Ani jej občianska angažovanosť nezostala nepovšimnutá získala ocenie Wings v kategórii Social Engagement od nadácie Provida za príklad, ktorý dáva ostatným v jej okolí. Tiež ako jedna z 13 Slovákov získala vzdelávací grant od Nadácie Tatra banky.

Jej školské roky sa však nateraz chýlia ku koncu. Ako pokračovanie svojej cesty si vybrala náročnú prácu konzultantky v prestížnom McKinsey. Takto vyzerala Betka, keď sa dozvedela, že ju prijali. 🙂

Držíme palce!