Alex: Krása nepoznaného uchvacuje a núti objavovať

Alex, podobne ako Viktor, získala LEAF štipendium na letný program prestížnej letnej školy v Japonsku. Leto 2016 jej tak otvorilo cestu k dizajnovému mysleniu a inšpiratívnym japonským pedagógom, ktorí celým srdcom veria v to, čo učia. A kde je srdce, tam určite nájdete aj Alex. 🙂

Po letnej škole sa Alex prihlásila na denné štúdium v Japonsku a… prijali ju! Sme hrdí na to, že od roku 2017 budeme mať na prestížnej ázijskej strednej škole ďalšiu šikovnú slovenskú študentku.

Vo výberovom procese sme vedeli, že letná škola ISAK bude pre Alex ako stvorená. Zvedavosť, široký záber záujmov a perfektná kombinácia analytického a tvorivého myslenia tejto študentky Gymnázia Juraja Hronca z nej robili ideálneho kandidáta na náročný letný program v angličtine, ďaleko od domova v pestrom a neznámom prostredí medzinárodných študentov.  

Milujem ten fascinujúci pocit, keď sa môžem ponoriť do neznámych vôd niečoho nového a keď sa môžem vždy odznova snažiť porozumieť veciam, ktoré ma zaujímajú.”

A tých vecí nie je málo. Alex sa venovala bubnovaniu, kresleniu a grafickému dizajnu, tvorivému písaniu, fyzike a prírodným vedám, v škole sa učila angličtinu a nemčinu, doma po nociach potom ešte japončinu. Jazyky jej otvárajú cestu k iným kultúram, iným životným štýlom, iným svetom a iným príbehom, ktoré miluje.

V Japonsku sa naučila, že otvorená diskusia a ľudia, ktorí veria v svoju prácu, toho dokážu nesmierne veľa. Pestrosť a rôznorodosť, tolerancia, spravodlivosť, umenie, fyzika, svet, vesmír a zmysel života zostávajú aj po lete témami, pre ktoré s vami Alex ostane zapálene debatovať až do rána, teraz však s obzormi rozšírenými o skúsenosti z Japonska.

Alex objavuje nepoznané na letnej škole ISAK v Japonsku.

 

Po návrate z letnej školy ju čakal rok na strednej škole v Rakúsku a zároveň sa doma pustila do spoluorganizovania rôznych študentských podujatí ako TEDxYouth Bratislava či Na káve s možnosťami, ktoré jej vďačia za krásnu grafiku svojich prezentačných materiálov a za množstvo podnetov na rozmýšľanie.

Alex na TEDxYouth Bratislava, ktorý pomáhala organizovať.

 

Alex má pred sebou rok v Japonsku a v LEAF jej všetci veľmi držíme palce a sme zvedaví, kam budú smerovať je ďalšie kroky.