Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Náš tím

Program zabezpečuje kvalitný tím odborníkov a dobrovoľníkov, ktorý pripravuje a realizuje úvodné školenia pre moderátorov, podporu moderátorom, komunikáciu celého programu, organizovanie nových skupín Krúžkov, rozširovanie komunity, rozvoj metodiky, a reflektuje progres a dopad programu.

Obrázok1

Branislav Kleskeň

Braňo, bývalý partner poradenskej spoločnosti McKinsey & Company, má rozsiahle skúsenosti z niekoľkých kontinentov so zlepšovaním výkonnosti korporácií, rozvojom nových firiem a skvalitňovaním vzdelávania. Svoju energiu naberá z užívania si prítomnosti (má ženu a tri deti, je bývalý a občasný hokejista a amatérsky hudobník) a zo snívania o budúcnosti (učenie sa, budovanie nových iniciatív a využívanie ľudského potenciálu).

“Krúžky mi dávajú možnosť do hĺbky spoznať zaujímavých ľudí a zároveň mi pomáhajú vo vlastnom rozvoji. Ľudia v mojom Krúžku sú zaujímaví kombináciou našej podobnosti i rôznorodosti. Spája nás záujem o hodnoty, ľudí a zlepšovanie našej práce. Zároveň máme rôzne názory na prístupy k dôležitým pracovným či spoločenským otázkam. V takomto prostredí dostávam podnetný input pre svoj rozvoj a to rozširovaním si vlastnej perspektívy, vrátane dôležitých etických dilem, ktoré riešim či prístupu k budovaniu organizácie, ktorú pomáham viesť. Rád prikladám ruku k dielu a teda k tomu, aby Krúžky mohlo zažiť čo najvia ľudí. ”

Obrázok2

Lucia Šicková

Je spoluzakladateľka herného štúdia Pixel Federation, iniciátorka a podporovateľka viacerých na hravé vzdelávanie a spoluprácu orientovaných projektov, koučka, trénerka, mentorka. Je matkou troch úžasných detí, pre ktorých sa snaží byť láskavým sprievodcom životom. Jej vášeň sú ľudia, ich schopnosť tvoriť. S nadšením vytvára priestor pre sebapoznávanie, sebarealizáciu, pre vzájomné porozumenie a počúvanie sa a udržateľnosť. Energiu jej dodáva pohyb – plávanie, beh, bicykel, cestovanie a prechádzky. 

“Krúžky sú pre mňa priestor, kde dostávam od ostatných aktívne načúvanie mojich tém a reflexiu bez hodnotenia. Obzvlášť nesúdenie a nehodnotenie za seba vnímam ako najvyššiu hodnotu.”

Obrázok3

Tomáš Beniak

Tomáš vedie slovenskú pobočku technologickej/logistickej firmy Wolt, ktorá sa zameriava na okamžitú donášku jedla, potravín ale aj rôzneho maloobchodu. K jeho predošlým skúsenostiam patrí vedenie slovenského co-workingu HubHub. Tomáš má skúsenosti hlavne so škálovaním biznisu, nastavovaním operatívnej stratégie a nachádzaním potenciálu v ľuďoch. Voľný čas trávi hlavne športom, čítaním kníh a spoločnými aktivitami s manželkou. 

“V Krúžkoch som stretol vynimočných ľudí, ktorí mi otvárajú nové perspektívy situácií, ktoré sa dejú v mojom živote. Pýtajú sa ma otázky, ktoré ma posúvajú vpred. Zdieľajú príbehy zo svojho života, ktoré potvrdzujú moje presvedčenie, že každý si v živote zažíva svoj “fair share”. Najlepšie na tom celom je, že to robíme s úprimným a dobrým úmyslom si pomôcť v každej téme, čo spolu riešime.”

Obrázok4

Jana Cimbala

Jana má bohaté skúsenosti s budovaním, rozvíjaním a vedením tímov v globálných korporáciách. 11 rokov pôsobila na manažérskych pozíciách v spoločnostiach AT&T, Swiss Re a ING bank. Vzdelávanie, osobný rast a psychológia sú jej celoživotnou vášňou. Aj preto sa nadchla pre program Krúžky a rozhodla sa vstúpiť do tímu LEAF na jar 2020. Jana verí v dobro v každom z nás a túži aby ľudia mohli žiť svoje sny. Okrem brázdenia psychologických vôd rada cestuje, organizuje dobrodružné výlety pre priateľov, športuje, tancuje a čerpá energiu vo wellness či prírode.

“Po mnohých rozvojových tréningoch, ktoré som ako leader absolvovala, sú Krúžky pre mňa unikátny program, ktorý umožňuje aktívny rozvoj cez pochopenie a hlboké spojenie s ľuďmi z úplne iných prostredí. Verím, že sebapoznanie a hlboké vzťahy s ľudmi sú kľúčom k spokojnému a zmysluplnému životu. Tento program je niečo čo mi na Slovensku dlhodobo chýbalo a preto som neváhala úplne zmeniť svoj pracovný smer a vyhrnúť si rukávy. Rada prirovnávam stretnutie Krúžku k wellness pre dušu.”

Obrázok5

Eva Vavráková

Zapojila sa do Krúžkov, aby pomohla so zvyšovaním ich kvality prostredníctvom zdokonaľovania metodiky a podpory pre moderátorov. Je psychologička s vášňou pre výskum a rozvoj ľudí. Ako psychoterapeutka sprevádza jednotlivcov a páry, ktoré prežívajú náročné alebo transformačné obdobie. Zároveň pomáha organizáciám pri tvorbe a zavádzaní zmien a formovaní organizačnej kultúry. Baví ju popularizácia psychológie a jej využitie v praktickom živote. Vo voľnom čase sa rada učí a rozvíja, najmä vďaka svojim trom deťom. Má rada umenie vo všetkých podobách a občas si zahrá na klavíri.

“Na Krúžkoch sa mi páči, ako urýchľujú dozrievanie a rozvoj osobnosti – prirodzene, dávaním zo seba a otvoreným prijímaním druhých v bezpečnom prostredí, ktoré nám umožňuje byť zraniteľnými.” 

Obrázok6

Peter Čerešník

 

Obrázok7

Lucia Pašková

Je spoluzakladateľka a dlhé roky bola aj CEO firmy Curaden, ktorá zastupuje značku Curaprox na Slovensku. S Janom Šifrom a Martinom Žltým Jenčom založili agentúru Milk, ktorá tvorí dizajn, vizuálne identity ale aj online či tlačené magazíny pre domáce aj zahraničné organizácie. Momentálne sa venuje rozbiehaniu start upu AI Dental, umelej inteligencii zameranej na čítanie zubných röntgenov. Lucia tiež dlhodobo spolupracuje s viacerými mimovládnymi organizáciami ako sú Bystriny, Nexteria, Slovenská debatná asociácia, Nadácia mesta Bratislavy, ale aj projektami ako sú Kto pomôže Slovensku/Ukrajine, Aktívna komunita, či Ide nám o život. V jej pracovnom aj súkromnom živote využíva princípy permakultúry, spájanie a prácu s dôverou.
„Náš krúžok je pre mňa zdrojom inšpirácie z rôznych sektorov, zábavy a smiechu, ale aj psychohygieny a hlbokého spojenia. Je úžasné zažívať to s ľuďmi, s ktorými sme si boli predtým úplne cudzí. Našla som vďaka nemu nových priateľov a priateľky, aj pochopenie pre rôzne nazeranie na rovnakú tému, či problém. Aj vďaka Krúžkom sa učím byť svojou lepšou verziou.“