Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Scholarships

Láka ťa štúdium
na strednej škole
v zahraničí? 

LEAF Scholarships (stredoškolské štipendiá do zahraničia), ktoré ponúkajú štipendijné pobyty na jeden až dva roky na prestížnych súkromných stredných školách v USA a Veľkej Británii, od septembra pokračujú pod krídlami svojej absolvenstkej organizácie a všetky informácie nájdete na stránke www.chcemstipko.sk.

Group 9
uuid-8ee1622c-20da-4deb-8cd5-5015e98146f7

Láka ťa štúdium
na strednej škole
v zahraničí? 

LEAF Scholarships (stredoškolské štipendiá do zahraničia), ktoré ponúkajú štipendijné pobyty na jeden až dva roky na prestížnych súkromných stredných školách v USA a Veľkej Británii, od septembra pokračujú pod krídlami svojej absolvenstkej organizácie a všetky informácie nájdete na stránke www.chcemstipko.sk.

 

Informačné stretnutia

13. 10. 2022, 15:00 TRNAVAAmerický deň v Trnave, Trojičné námestie, Trnava

19. 10. 2022, 16:30 KOŠICEAmerické centrum / Štátna vedecká knižnica (Miestnosť KVC), Pribinova 1, 040 01 Košice

26. 10. 2022, 16:30 BANSKÁ BYSTRICAAmerické centrum / Štátna vedecká knižnica, Lazovná 9, Banská Bystrica

27. 10. 2022, 18:00  ONLINE PREZENTÁCIA – sledovať môžete TU a otázky klásť už aj teraz prostredníctvom sli.do #stipkaleaf

image 6
image 8

Štipendiá sú poskytované v spolupráci s partnerskými organizáciami American Secondary Schools for International Students and Teachers, Inc. (ASSIST), USA a The Headmasters‘ and Headmistresses‘ Conference (HMC), Veľká Británia.

Prihlasovanie na školský rok 2024/25 je otvorené!

 

Ako to bude vyzerať?
Prečítaj si skúsenosti našich študentov
 • Júlia Betkova

   

   

  Získať HMC štipendium znamená odomknúť si dvere do sveta. Spoznala som škótsku kultúru, prežila zopár kultúrnych šokov, kopu nezabudnuteľných zážitkov a našla si kamarátov zo všetkých kútov sveta. V škole som mala len predmety, ktoré som si vybrala, s učiteľmi zapálenými pre svoj odbor a s priestorom a vybavením na experimenty.

 • Elizabeth Kálusová
  Woodhouse Grove School, Bradford, UK
  (Bilingválne gymnázium Milana Hodžu, Sučany)

   

  Vďaka možnostiam výberu predmetov, mimoškolských aktivít a HMC štipendiu som taktiež mala šancu pracovať na vlastnom research projekte na základe ktorého som získala stáž v laboratóriách Slovenskej Akadémie Vied. Group univerzity, kde budem aj študovať najbližšie 4 roky.

 • Lujza Lukáčová

  Tettenhall College, England, UK

   

  Dva roky strávené na Tettenhall College boli rokmi výziev, úspechov a obrovského osobnostného rastu. Vďaka programu HMC som mala možnosť rozvíjať sa nielen po akademickej stránke, ale taktiež precestovať Anglicko a žiť v komunite ľudí z celého sveta.

 • Oliver Solenský

   

   

  Prihlásiť sa na Assist spätne považujem za jedno z najlepších a najdôležitejších rozhodnutí v mojom živote. Aj napriek celosvetovej pandémii som okúsil život na jednej z najlepších škôl v USA, precestoval som niekoľko štátov, zažil som pravé americké vďakyvzdanie a Vianoce, a spoznal som veľa nových ľudí.

 • Michal Krčméry
  Episcopal High School, Virginia, USA
  (Gymnázium Matky Alexie, Bratislava)

   

  Bol to veľmi intenzívny a  zároveň odlišný rok od tých predošlých. Rok plný úžasných zážitkov, skvelých ľudí, akademických aj športových úspechov, užitočných vedomostí, ale najmä poznania.

 • Zuzana Lukáčová
  Marlborough College, Wiltshire, UK
  (Gymnázium Jána Adama Raymana, Prešov)

   

  Plávala som v Olympíjskom bazéne v Londýne, stretla som producenta Star Wars, plavila som sa na plachetnici a brat Emmy Watson bol mojím spolužiakom.

 • Zuzana Vikarská
  The Williston Northampton School, Massachusetts, USA
  (Gymnázium, D. Tatarku, Poprad)

   

  Rok na strednej škole v zahraničí mi – bez preháňania – zmenil život. Daroval mi znalosť jazyka, otvoril mi dvere do sveta, ale hlavne mi dodal sebavedomie a naučil ma kriticky myslieť.

 • Matej Čačík
  The Lawrenceville School, New Jersey, USA
  (Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, Bratislava)

   

  Bol to najťažší a zároveň najproduktívnejší rok v mojom živote. Bez ASSITu by som nikdy neprecestoval Ameriku a nenadobudol by som pocit sebestačnosti a sebadôvery.

 • Lujza Reová
  The Bryn Mawr School, Maryland, USA
  (Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, Bratislava)

   

  Môj rok v AMerike sa nedá opísať inak ako nezabudnuteľný. Vďaka ASSIST štipendiu som mohla študovať na najprestížnejšej škole v štáte Maryland, tancovať v tanečnom tíme v škole, prežiť tie najkrajšie mesiace s mojimi hosťovskými rodinami… Každý deň bol úplne ako z filmu.

 • Michaela Mozolíková
  Dollar Academy, Scotland, UK
  (Evanjelické lýceum, Bratislava)

   

  Vďaka HMC som mala možnosť spoznať nových ľudí a veľa rôznych kultúr. Plus štúdium pod iným systémom je tiež niečo, čo sa oplatí vyskúšať. Učitelia na Dollar Academy boli veľmi nápomocný a pre svoj predmet mali veľký zápal, čo bolo vidieť hlavne na hodinách, z ktorých som si veľa odniesla. Vďaka HMC som mohla študovať predmety ktoré ma bavili a venovať im svoju plnú pozornosť.

Máš nejaké otázky?

Sem s nimi! Napíš, alebo zavolaj Katke Križkovej:

 

Katka Križková

katarina.krizkova@chcemstipko.sk