Pre študentov

Chceš vedieť čo je nové?
Nechaj nám svoj email a dáme ti vedieť! 🙂

Príďte na LEAF Day do Košíc

Zažite s nami workshopy, inšpirujte sa príbehmi LEAF-ákov a spoznajte aktívnych mladých ľudí ako ste Vy. Vidíme sa už 5. februára 2019 v priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocattia na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

leaf-day-kosice

Študentské programy LEAF sú určené pre študentov vo veku od 10 do 19 rokov.  Ponúkame rozvojové príležitosti pre šikovných a akčných študentov, ktorí majú potenciál stať sa budúcimi lídrami Slovenska.

Ak máš chuť meniť veci okolo seba, rozmýšľaš nad podnikaním, spustením vlastného projektu či štúdiom v zahraničí a vynikáš v jednej alebo viacerých oblastiach, v našich programoch ti pomôžeme premeniť tvoje nápady a ambície na realitu.

Pozri si naše programy pre študentov

 • V LEAF Award hľadáme a na slávnostnom večere pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky oceňujeme šikovné makovice od 10 do 19 rokov. Si makovica, ktorej sa už niečo podarilo, alebo sa ešte len chystáš urobiť niečo pre svoje okolie, rozbehnúť svoj biznis alebo sociálny projekt? Budeme ťa “zalievať” celý rok – 12 mesiacov ti intenzívne budeme pomáhať rozvíjať seba aj tvoj projekt – odborne aj finančne. 

  Pozri leaf.sk/award
 • Máš otázky o sebe, svojej budúcnosti, svojom projekte? V tomto mentoringovom programe sa budeš 9 mesiacov stretávať, mailovať si a makať s dospelákom, ktorý si prešiel podobnou cestou ako ty. Spolu môžete hľadať odpovede, vyberať vysokú školu, štartovať projekt alebo biznis. Študentov s najlepším plánom podporíme aj pobytom na top zahraničnej letnej škole ako Yale. program je určený pre stredoškolákov vo veku15 -19 rokov. 

  Viac informácií nájdeš na talentguide.sk

 • Študuj sa svete, aj štúdiom sa dá zabávať. Na TalentHub portáli sme dali dohromady viac ako 600 aktivít – videí, kníh, podujatí, dobrovoľníckych príležitostí, súťaží a seminárov. Vyber si z 19 predmetov, daj si svoje aktivity do poličky, zarob Talenty alebo skús osobnostné testy pre nerozhodnutých. Ak si prudko zvedavý, nestačia ti iba informácie zo školy a chceš si otestovať, čo ťa baví a čo nie, registruj sa:Viac informácií na talenthub.sk

 • Buď v lete aktívny! Zaži  akademický letný program na Yale University (USA) alebo University of Notre Dame (USA),  nauč ako robiť kvalitné veci so sociálnym dopadom na African Leadership Academy (Južná Afrika) alebo  vyskúšaj Week in Business – týždňový  business job shadowing u úspešného Slováka v zahraničí. Tieto  programy sú súčasťou mentoringového programu TalentGuide, preto pozri www.talentguide.sk.

 • Nedá ti spávať zaujímavý projekt, minibiznis, zahraničnú suťaž alebo letný camp či škola, na ktorú si sa dostal, ale chýbajú ti prostriedky, dobré rady, kontakt na odborníka alebo know-how? Daj nám vedieť o tvojej príležitosti, povedz, čo by si potreboval a možno budeme investovať do tvojho príbehu. 

  Netreba čakať na deadline, stačí nás presvedčiť o dobrom nápade.

  Viac informácií a prihláška je tu
 • LEAF Alumni Club je rastúca komunita absolventov študentských programov LEAF. Klub vedieme a aktivity si organizujeme sami – absolventi. Stretávame sa, dávame dokopy zaujímavé nové projekty, učíme sa navzájom a snažíme sa rozvíjať Slovensko v skupine podobne zmýšľajúcich akčných kamarátov. Absolvuj jeden z LEAF programov a pridaj sa k nám!

 • Letná akadémia Discover je týždeň, počas ktorého sa naplno ponoríš do kladenia otázok a hľadania odpovedí so stovkou ďalších zaujímavých a bystrých ľudí. Vyberieš si dva akademické kurzy, na ktorých na vlastnej koži zažiješ štúdium ako na vysokej škole. Na Discoveri ťa nimi prevedú skvelí lektori z najlepších československých a svetových univerzít. 

  Viac informácií nájdeš tu

  Chceš študovať náročný akademický program International Baccalaureate (IB), ktorý ti otvorí dvere do sveta na jednej z 13 medzinárodných škôl United World Colleges? Prihlás sa na štipendium národnej komisie UWC Slovakia. 

  Viac informácií nájdeš tu

  Chceš študovať náročný akdemický program Advanced Placement (AP) z pohodlia domova na strednej? Vyskúšaj online kurzy CTM Online, ktoré ťa skvelo pripravia na univerzitné štúdium v zahraničí. 

  Viac informácií nájdeš tu

Nenašiel/a si informáciu o študentských programoch LEAF, ktoré potrebuješ? Smelo nám napíš na student@leaf.sk 🙂  

Náš tím

Tvoje stredoškolské časy sú už preč? Aj tak môžeš pomôcť talentovaným stredoškolákom.