Pre študentov

LEAF – PROGRAMY PRE ŠTUDENTOV

Študentské programy LEAF sú určené pre študentov vo veku od 10 do 19 rokov.  Ponúkame rozvojové príležitosti pre šikovných a akčných študentov, ktorí majú potenciál stať sa budúcimi lídrami Slovenska.

Ak máš chuť meniť veci okolo seba, rozmýšľaš nad podnikaním, spustením vlastného projektu či štúdiom v zahraničí a vynikáš v jednej alebo viacerých oblastiach, v našich programoch ti pomôžeme premeniť tvoje nápady a ambície na realitu.

Chceš vedieť čo je nové?
Nechaj nám svoj email a dáme ti vedieť! 🙂

Pozri si naše programy pre študentov

 • V LEAF Award hľadáme a na slávnostnom večere pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky oceňujeme šikovné makovice od 10 do 19 rokov. Si makovica, ktorej sa už niečo podarilo, alebo sa ešte len chystáš urobiť niečo pre svoje okolie, rozbehnúť svoj biznis alebo sociálny projekt? Budeme ťa “zalievať” celý rok – 12 mesiacov ti intenzívne budeme pomáhať rozvíjať seba aj tvoj projekt – odborne aj finančne. 

  Viac o LEAF Award

 • Máš otázky o sebe, svojej budúcnosti, svojom projekte? V tomto mentoringovom programe sa budeš 9 mesiacov stretávať, mailovať si a makať s dospelákom, ktorý si prešiel podobnou cestou ako ty. Spolu môžete hľadať odpovede, vyberať vysokú školu, štartovať projekt alebo biznis. Študentov s najlepším plánom podporíme aj pobytom na top zahraničnej letnej škole ako Yale. program je určený pre stredoškolákov vo veku15 -19 rokov. 

  Viac informácií nájdeš na talentguide.sk

 • Študuj sa svete, aj štúdiom sa dá zabávať. Na TalentHub portáli sme dali dohromady viac ako 600 aktivít – videí, kníh, podujatí, dobrovoľníckych príležitostí, súťaží a seminárov. Vyber si z 19 predmetov, daj si svoje aktivity do poličky, zarob Talenty alebo skús osobnostné testy pre nerozhodnutých. Ak si prudko zvedavý, nestačia ti iba informácie zo školy a chceš si otestovať, čo ťa baví a čo nie, registruj sa:

  Viac informácií na talenthub.sk

 • Buď v lete aktívny! Zaži  akademický letný program na Yale University (USA) alebo University of Notre Dame (USA),  nauč ako robiť kvalitné veci so sociálnym dopadom na African Leadership Academy (Južná Afrika) alebo  vyskúšaj Week in Business – týždňový  business job shadowing u úspešného Slováka v zahraničí. Tieto  programy sú súčasťou mentoringového programu TalentGuide, preto pozri www.talentguide.sk.

 • Podporujeme aj študentské projekty absolventov (alumni) stredoškolských programov LEAF akými je mentoringový program TalentGuide alebo letné kempy LEAF. Sú skvelou príležitosťou vyskúšať si v praxi a na vlastnom projekte to, čo sa študenti naučili počas mentoringu alebo na kempe.
  Viac informácií a prihláška je tu

 • LEAF Alumni Club je rastúca komunita absolventov študentských programov LEAF. Klub vedieme a aktivity si organizujeme sami – absolventi. Stretávame sa, dávame dokopy zaujímavé nové projekty, učíme sa navzájom a snažíme sa rozvíjať Slovensko v skupine podobne zmýšľajúcich akčných kamarátov. Absolvuj jeden z LEAF programov a pridaj sa k nám!

 • Je medzinárodná rezidenčná (internátna) stredná škola pre akčných študentov so sídlom v Bratislave. Je to inovatívna škola, ktorá ťa pripraví nielen akademicky na ďalšie štúdium, ale aj na reálny život plný neustálych zmien a nových výziev 21. storočia.

  Čítaj viac na leafacademy.eu


 • Letná akadémia Discover je týždeň, počas ktorého sa naplno ponoríš do kladenia otázok a hľadania odpovedí so stovkou ďalších zaujímavých a bystrých ľudí. Vyberieš si dva akademické kurzy, na ktorých na vlastnej koži zažiješ štúdium ako na vysokej škole. Na Discoveri ťa nimi prevedú skvelí lektori z najlepších československých a svetových univerzít. 


  Viac informácií nájdeš tu  Chceš študovať náročný akademický program International Baccalaureate (IB), ktorý ti otvorí dvere do sveta na jednej z 13 medzinárodných škôl United World Colleges? Prihlás sa na štipendium národnej komisie UWC Slovakia. 


  Viac informácií nájdeš tu  Chceš študovať náročný akdemický program Advanced Placement (AP) z pohodlia domova na strednej? Vyskúšaj online kurzy CTM Online, ktoré ťa skvelo pripravia na univerzitné štúdium v zahraničí. 


  Viac informácií nájdeš tu

Podporujeme aj letnú akadémiu Discover!

Objav v lete niečo nové. Letná akadémia Discover ponúka širokú paletu kurzov – od práva, cez časticovú fyziku a umelú inteligenciu až po lingvistiku – a umožňuje tak študentom a študentkám z Česka, Slovenska aj zahraničia zažiť atmosféru najlepších univerzít. Prihlasovanie iba do konca mája 2019! 🙂 #DiscoverYourself