TalentGuide

 

Prihlás sa hneď a vyhraj lístky na TEDx! 

Ak sa zaregistruješ do 20. decembra, budeš zaradený do žrebovania o lístky na “veľkú” konferenciu TEDxBratislava 2019.
 
Bude to lístok pre teba a ešte pre jednu osobu so sebou v celkovej hodnote najmenej 100 €. Medzi troch vylosovaných uchádzačov o mentoring  rozdelíme spolu 6 vstupeniek. Žrebovanie sa uskutoční 21.12. a výhercov informujeme e-mailom. 
 

Prihláška

Novinky zo študentských programov

Chceš vedieť, čo je nové pre študentov? (pošleme ti občas náš newsletter)


 • LEAF-fcb-1080x1080-mentor-2018
 • LEAF-fcb-1080x1080-mentee-2018

Čo je TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý prepája talentovaných stredoškolákov s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi, ktorí študujú alebo pracujú na Slovensku, ale častokrát aj v zahraničí.

Ak máš 15 – 19 rokov, študuješ na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji, rozmýšľaš nad svojou budúcnosťou nad rámec bežných očakávaní a rád by si spoznal perspektívu staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, ponúkame ti hľadanie odpovedí v priateľskom dialógu s mentorom. 

TalentGuide je bezplatný program, ktorý prebieha v slovenčine. Ak sa v rámci TalentGuide prihlásiš aj na letný program v zahraničí, tak musíš samozrejme ovládať aj angličtinu na dostatočnej úrovni.

 

Super leto!

V lete 2019 ponúkame PIATIM top študentom okrem mentora aj štipendium:

LEAF-fcb-1200x628-zahranicie


Načo mentor?

 • S mentorom môžeš porozmýšľať nad svojou budúcnosťou alebo výberom vysokej školy. Zisti, či tvoja cesta vedie cez Oxford a Cambridge, alebo nie.
 • Možno nosíš vhlave super nápad na zlepšenie svojho okolia. S mentorom sa môžeš poradiť o tom, ako premeniť tento nápad na realitu.
 • Alebo snívaš o podnikaní, ale nevieš, ako začať a kde nabrať skúsenosti. Mentor sa s tebou rád podelí o tie svoje.
 • S mentorom tiež môžeš pracovať na svojom osobnostnom raste.

 

Chcem sa zapojiť

 • Najprv, prosím, vyplň prihlášku. Daj si na nej záležať! 
 • Ak si na prihláške dáš záležať, je veľmi pravdepodobné, že ťa v druhom kole oslovíme s ponukou na Skype rozhovor. Počas neho sa ťa budeme pýtať hlavne na tvoje školské, ale aj mimoškolské úspechy, sny, ambície, zrealizované aktivity a projekty a tiež na to, prečo vlastne chceš mentora.
 • A prečo si tak vyberáme? -> -> -> Hľadáme študentov, ktorí majú chuť a potenciál stať sa budúcimi lídrami a osobnosťami Slovenska vo svojom odbore.

Prihlasovanie je otvorené do 20.1.2019!

Prihláška

 

Letné kempy

Všetkým študentom v programe ponúkame okrem mentora aj:

 • Po úvodnom stretnutí v Bratislave pred Veľkou nocou sa uvidíme aj na prvom jarnom víkendovom minikempe.  Tu budeš mať možnosť bližšie spoznať ostatných študentov v TalentGuide. Zistíš, na čom s mentorom pracujú a ako sa im v mentoringu darí. Okrem toho ťa čakajú aj prednášky a workshopy na rôzne rozvojové témy (z veľkej časti zamerané na sebapoznávanie, charakter a podnikavé líderstvo), ale aj stretnutia s ostatnými mentormi či zaujímavými ľuďmi z businessu, neziskových organizácií, verejnej správy či digitálneho businessu. 

  Cena víkendovky: 30 EUR

  Termín a miesto  jarného víkendového minikempu upresníme do konca marca 2019. 

 • V lete nás čaká letný týždenný kemp. Vyskúšate si design-thinking v praxi a v teame budete pracovať na reálnom probléme, ktorý vám zadá fungujúca firma, start-up alebo neziskovka. Okrem toho ťa čakajú aj workshopy opäť zamerané na sebaspoznávanie, charakter a podnikavé líderstvo a tiež na zručnosti, ktoré sa ti raz budú hodiť v práci. Nebudú chýbať ani stretnutia s ostatnými mentormi či zaujímavými ľuďmi z businessu, verejnej správy či digitálneho sveta. 

  Cena letného kempu : 90 EUR

  Termín a miesto  letného kempu upresníme do konca marca 2019. 

Naši mentori

Všetci mentori v našom programe sú vysokoškoláci alebo mladí profesionáli so širokými skúsenosťami zo Slovenska i zahraničia, ktorí majú pozitívny vzťah ku Slovensku a veľkú motiváciu podporiť mladšiu generáciu študentov. Mentoringu sa venujú ako dobrovoľníci popri svojej škole alebo zamestnaní.

Svojou odbornosťou a záujmami pokrývajú veľké spektrum oblastí, vďaka ktorému môžu pomôcť študentom s rôznymi rozvojovými potrebami. Zoznam a profily našich mentorov nájdeš tu:

Profily mentorov

Čo zažiješ?

Mentor alebo mentorka ti venuje svoj čas od  apríla do decembra 2019. Počas pravidelných stretnutí (ideálne 60 – 90 minút, minimálne 2x za mesiac) si najprv spoločne nastavíte 1 – 3 rozvojové ciele. Ďalšie stretnutia potom budete venovať práci na týchto cieľoch – s mentorom/mentorkou sa budeš môcť poradiť o tom, ako ciele postupne v menších krokoch napĺňať. Práca na cieľoch, iniciatíva a aktivita je výlučne v  tvojich rukách. 

Program spustíme spoločným stretnutím všetkých študentov a mentorov na Kick-off v Bratislave pred Veľkou nocou. V decembri sa stretneme na záverečnom stretnutí – Closing Ceremony, počas ktorých študenti – mentees odprezentujú, na čom so svojím mentorom/svojou mentorkou od apríla pracovali. 

Na jar ťa potom čaká ešte jedno víkendové stretnutie s ostatnými mentees a v lete týždenný kemp.  Piati študenti (z cca 80 – 120 študentov vybraných do TalentGuide)  tiež v lete vycestujú na letné rozvojové programy do zahraničia. 

Po úspešnom absolvovaní programu ťa zapojíme do komunity absolventov (alumni) predchádzajúcich ročníkov TalentGuide. Spoznáš tak ďalších zaujímavých a akčných študentov ako si ty. 

V LEAF hľadáme:

 • Charakternosť: morálne kvality založené na integrite, úcte k druhým a ľudskosti.
 • Excelentnosť: všestrannú rozvinutosť spojenú s výnimočnosťou vo svojej oblasti založenú na neutíchajúcej zvedavosti, vnútornej motivácii a pevnej vôli.
 • Podnikavé líderstvo: snahu o neustále vylepšovanie podporenú vysokými ašpiráciami, ako i schopnosť zdravo riskovať a nadchnúť ostatných pre zmenu.
 • Občiansku angažovanosť: nezištné využívanie svojich schopností na pomoc širšiemu okoliu.

 

TalentGuide je súčasťou neziskovej organizácie LEAF zameranej na rozvoj ľudí s potenciálom stať sa budúcimi lídrami Slovenska. Okrem talentu a podnikavosti chceme rozvíjať aj charakternosť a občiansku angažovanosť, pretože jedno bez druhého u lídrov nestačí. 

 

Čo hovoria absolventi TalentGuide?

Katka Cardasova

Katka Čardášová

“Vďaka skúsenostiam a radám mojej mentorky z TalentGuide som sa odhodlala ísť študovať do Anglicka, pomáhala mi získať stáž a ešte oveľa viac. A to aj vďaka jej otázkam, ktoré mi neustále kládla. V poslednom roku som urobila veľa dôležitých krokov, avšak bez programu TalentGuide by som sa na to neodhodlala. Nestratíte nič, ale môžete toho získať viac, než si predstavujete. Tak ako aj ja.“

 

 

TalentGuide

Adam Hano

„S mojím mentorom pracujeme na aplikácii, ktorá analyzuje hudobný vkus užívateľov a umožní im prehrať hudbu podľa ich spoločných preferencií. Počas mentoringu sme prišli na myšlienku využitia aplikácie v kaviarňach – hudba v pozadí by bola prispôsobená preferenciám zákazníkov. TalentGuide mi v tomto procese poskytol nápady, prostredie a najmä profesionálnu pomoc v podobe skúseného mentora v IT.“

Katka Pirhacova 2016

Katka Pirháčová

„Príchod na strednú školu – to bola výzva. Čo bolo ale ťažšie, je čeliť otázke, ktorá prichádza potom: „Tak teda, keď už si na tom gymply, čo by si chcela robiť v budúcnosti?“ Čo mi veľmi uľahčilo hľadanie, boli priateľské rozhovory s mojím mentorom. Nepovedal mi, čo presne mám alebo nemám robiť. Dal mi však omnoho viac. Dal mi príležitosť hľadať a skúšať, a to ma posúva stále ďalej a ďalej.“