TalentGuide

 

Prihlasovanie do TalentGuide 2018/2019 spustíme čoskoro.

Ak chceš dostať upozornenie, napíš nám na student@leaf.sk

🙂

Čo je TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý prepája talentovaných stredoškolákov s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi.

Ak študuješ v druhom, treťom alebo štvrtom ročníku na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji, rozmýšľať nad svojou budúcnosťou nad rámec bežných očakávaní a rád by si spoznal perspektívu staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, ponúkame ti hľadanie odpovedí v priateľskom dialógu s mentorom. TalentGuide je bezplatný program, ktorý prebieha v slovenčine. Ak sa v rámci TalentGuide prihlásiš aj na letný program v zahraničí, tak musíš samozrejme ovládať aj angličtinu na dostatočnej úrovni.

Tento rok ponúkame vybraným študentom možnosť zúčastniť sa na týchto programoch:

Na čo mentora? S jeho podporou: 

 • Premýšľaj o univerzite a budúcnosti
  Zisti, či cesta vedie cez Oxford/Harvard alebo nie a ako na to.
 • Nájdi, v čom si dobrý
  Spoznaj sám seba a inšpiruj sa, čo všetko je možné.
 • Rozbehni veci
  Zamakaj na projekte, zlepši svoje leadership zručnosti, získaj nové kontakty a dotiahni veci do konca.
 • Spoznaj mladých ľudí, ako si ty
  Zapoj sa do komunity akčných študentov a mentorov.

 

Chcem sa zapojiť

 • Program je určený študentom druhého až štvrtého ročníka stredných škôl a gymnázií, tretieho až piateho ročníka bilingválnych gymnázií, respektíve študentom sexty až oktávy osemročných gymnázií.
 • Úspešných študentov oslovíme na osobný online pohovor, po ktorom do programu vyberieme tých, ktorým by účasť v programe najviac pomohla rozvinúť sa. Pri výbere zohľadňujeme snahu pracovať na sebe, mimoškolské aktivity či motiváciu, prečo sa do programu hlásiš.
 • Niekoľkým študentom, ktorým by v rozvoji výrazne pomohla účasť na rozvojových programoch našich partnerských škôl, ponúkneme štipendiá na konkrétne letné programy v zahraničí.

Prihlasovanie do TalentGuide je otvorené do 19.11.2017.

Prihláška

Naši mentori

Všetci mentori v našom programe sú vysokoškoláci alebo mladí profesionáli so širokými skúsenosťami zo Slovenska i zahraničia, ktorí majú pozitívny vzťah ku Slovensku a veľkú motiváciu podporiť mladšiu generáciu študentov.

Svojou odbornosťou a záujmami pokrývajú veľké spektrum oblastí, vďaka ktorému môžu pomôcť študentom s rôznymi rozvojovými potrebami. Zoznam a profily našich mentorov nájdeš tu:

Profily mentorov

A prečo to mentori robia?

Patrik Turosik

Patrik Turošík

“Mesiace mentoringu vďaka TanentGuide. Desiatky hodín strávených inšpiratívnymi debatami na Skype. Kreatívna mentee, ktorá má ambiciózne sny a fantastické nápady. A na koniec ja… Nadšený možnosťou ukázať jej, že vďaka vytrvalej práci je schopná všetky tie nápady zrealizovať. Ďakujem za príležitosť prispieť svojím dielom k rozvoju potenciálu, ktorý sa v mladých ľuďoch na Slovensku ukrýva.”

Katka_Kertysova

Katka Kertýsová

“Ako stredoškoláčka by som ocenila, ak by ma niekto skúsenejší usmernil a poradil mi, čo očakávať a ako postupovať pri výbere vysokej školy v zahraničí. Preto som sa rozhodla zapojiť do mentoringu. Cez Skype, e-maily, FaceTime a Whatsapp sme sa s mojimi mentees venovali výberu mimoškolských aktivít, zvýšeniu efektivity práce, príprave na školské súťaže a pohovory, ako aj samotnému výberu predmetov, stredných škôl a univerzít.”

TalentGuide

Andrej Winter

“Vždy som mal hlavu pre veľa myšlienok, ktoré by mohli meniť ľudí a veci okolo nás k lepšiemu. Preto som rád, keď môžem stretnúť šikovných mladých ľudí, priložiť aspon trochu ruku dielu a vidieť, ako túto zmenu zrealizujú s vypätím svojich síl.”

Čo zažijem

Počas deviatich mesiacov sa budeš pravidelne (online aj offline) stretávať s mentorom a spoločne skúmať oblasti a otázky, ktoré ťa zaujímajú.

S jeho podporou sa môžeš zamerať na výber univerzity a popritom uskutočnovať projekt či aktivitu podľa Tvojho výberu, ktorá bude praktickým podkladom pre vaše diskusie a možnosťou vyskúšať si nové vedomosti a zručnosti.

Piati študenti vycestujú na letné školy v zahraničí.

Stretneme sa na veľkom Kick-off  meetingu a svoj príbeh (a ako sa vám podarilo napĺňať vaše mentoringové ciele) môžeš predstaviť celej komunite na Closing Ceremony s ďalšími absolventami a hosťami.

Okrem toho ťa spojíme s ďalšími mentormi a študentami v našom programe a spoznáš desiatky mladých ľudí podobných tebe.

V LEAF sa snažíme rozvíjať:

 • Charakternosť: morálne kvality založené na integrite, úcte k druhým a ľudskosti,
 • Excelentnosť: všestrannú rozvinutosť spojenú s výnimočnosťou vo svojej oblasti, založenú na neutíchajúcej zvedavosti, vnútornej motivácii a pevnej vôli,
 • Podnikavé líderstvo: snahu o neustále vylepšovanie podporenú vysokými ašpiráciami, ako i schopnosťou zdravo riskovať a nadchnúť ostatných pre zmenu,
 • Občiansku angažovanosť: nezištné využívanie svojich schopností pre pomoc širšiemu okoliu nad rámec bežných očakávaní.

Čo hovoria absolventi TalentGuide?

Katka Cardasova

Katka Čardášová

„Vďaka skúsenostiam a radám mojej mentorky z TalentGuide som sa odhodlala ísť študovať do Anglicka, pomáhala mi získať stáž a ešte oveľa viac. A to aj vďaka jej otázkam, ktoré mi neustále kládla. V poslednom roku som urobila veľa dôležitých krokov, avšak bez programu TalentGuide by som na to neodhodlala. Nestratíte nič, ale môžete toho získať viac, než si predstavujete. Tak ako aj ja.“

 

TalentGuide

Adam Hano

„S mojím mentorom pracujeme na aplikácii, ktorá analyzuje hudobný vkus užívateľov a umožní im prehrať hudbu podľa ich spoločných preferencií. Počas skupinových mentoringov sme prišli na myšlienku využitia aplikácie v kaviarňach – hudba v pozadí by bola prispôsobená preferenciám zákazníkov. TalentGuide mi v tomto procese poskytol nápady, prostredie a najmä profesioinálnu pomoc v podobe skúseného mentora v IT.“

Katka Pirhacova 2016

Katka Pirháčová

„Príchod na strednú školu – to bola výzva. Čo bolo ale ťažšie, je čeliť otázke, ktorá prichádza potom: „tak teda, keď už si na tom gymply, čo by si chcela robiť v budúcnosti?“ Čo mi veľmi uľahčilo hľadanie, boli priateľské rozhovory s mojím mentorom. Nepovedal mi, čo presne mám alebo nemám robiť. Dal mi však omnoho viac. Dal mi príležitosť hľadať a skúšať a to ma posúva stále ďalej a ďalej.“