TalentGuide

Čo je TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý prepája talentovaných stredoškolákov s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi.

Ak študuješ v druhom, treťom alebo štvrtom ročníku na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji, rozmýšľať nad svojou budúcnosťou nad rámec bežných očakávaní a rád by si spoznal perspektívu staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, ponúkame ti hľadanie odpovedí v priateľskom dialógu s mentorom. TalentGuide je bezplatný program, ktorý prebieha v slovenčine. Ak sa v rámci TalentGuide prihlásiš aj na letný program v zahraničí, tak musíš samozrejme ovládať aj angličtinu na dostatočnej úrovni.

Tento rok ponúkame vybraným študentom možnosť zúčastniť sa na týchto programoch:

Na čo mentora? S jeho podporou: 

 • Premýšľaj o univerzite a budúcnosti
  Zisti, či cesta vedie cez Oxford/Harvard alebo nie a ako na to.
 • Nájdi, v čom si dobrý
  Spoznaj sám seba a inšpiruj sa, čo všetko je možné.
 • Rozbehni veci
  Zamakaj na projekte, zlepši svoje leadership zručnosti, získaj nové kontakty a dotiahni veci do konca.
 • Spoznaj mladých ľudí, ako si ty
  Zapoj sa do komunity akčných študentov a mentorov.

 

Chcem sa zapojiť

 • Program je určený študentom druhého až štvrtého ročníka stredných škôl a gymnázií, tretieho až piateho ročníka bilingválnych gymnázií, respektíve študentom sexty až oktávy osemročných gymnázií.
 • Úspešných študentov oslovíme na osobný online pohovor, po ktorom do programu vyberieme tých, ktorým by účasť v programe najviac pomohla rozvinúť sa. Pri výbere zohľadňujeme snahu pracovať na sebe, mimoškolské aktivity či motiváciu, prečo sa do programu hlásiš.
 • Niekoľkým študentom, ktorým by v rozvoji výrazne pomohla účasť na rozvojových programoch našich partnerských škôl, ponúkneme štipendiá na konkrétne letné programy v zahraničí.

Prihlasovanie do TalentGuide je otvorené do 19.11.2017.

Prihláška

Naši mentori

Všetci mentori v našom programe sú vysokoškoláci alebo mladí profesionáli so širokými skúsenosťami zo Slovenska i zahraničia, ktorí majú pozitívny vzťah ku Slovensku a veľkú motiváciu podporiť mladšiu generáciu študentov.

Svojou odbornosťou a záujmami pokrývajú veľké spektrum oblastí, vďaka ktorému môžu pomôcť študentom s rôznymi rozvojovými potrebami. Zoznam a profily našich mentorov nájdeš tu:

Profily mentorov

A prečo to mentori robia?

Viktória Skřivánková

“Podporiť TalentGuide som sa rozhodla preto, lebo si myslím, že niečo také jednoduché ako prístup k informáciám o existujúcich možnostiach môže úplne zmeniť život mladého človeka. Skvelí organizátori, šikovné mentorčatá a jedinečná príležitosť prispieť k zlepšovaniu Slovenska, tomu sa odoláva len ťažko!”

Andrej Winter

“Vždy som mal hlavu pre veľa myšlienok, ktoré by mohli meniť ľudí a veci okolo nás k lepšiemu. Preto som rád, keď môžem stretnúť šikovných mladých ľudí, priložiť aspon trochu ruku dielu a vidieť, ako túto zmenu zrealizujú s vypätím svojich síl.”

Mária Friedmannová

“Mentoring bol pre mňa vždy zaujímavou a veľmi obohacujúcou skúsenosťou. S mojimi mentee som sa zamýšľala nad otázkami, ktoré boli veľmi prínosné aj pre mňa samu. A obe moje mentee urobili za ten čas, čo ich poznám, veľký osobný pokrok, čo bolo inšpiráciou aj pre mňa.”

Čo zažijem

Počas deviatich mesiacov sa budeš pravidelne (online aj offline) stretávať s mentorom a spoločne skúmať oblasti a otázky, ktoré ťa zaujímajú.

S jeho podporou sa môžeš zamerať na výber univerzity a popritom uskutočnovať projekt či aktivitu podľa Tvojho výberu, ktorá bude praktickým podkladom pre vaše diskusie a možnosťou vyskúšať si nové vedomosti a zručnosti.

Piati študenti vycestujú na letné školy v zahraničí.

Stretneme sa na veľkom Kick-off  meetingu a svoj príbeh (a ako sa vám podarilo napĺňať vaše mentoringové ciele) môžeš predstaviť celej komunite na Closing Ceremony s ďalšími absolventami a hosťami.

Okrem toho ťa spojíme s ďalšími mentormi a študentami v našom programe a spoznáš desiatky mladých ľudí podobných tebe.

V LEAF sa snažíme rozvíjať:

 • Charakternosť: morálne kvality založené na integrite, úcte k druhým a ľudskosti,
 • Excelentnosť: všestrannú rozvinutosť spojenú s výnimočnosťou vo svojej oblasti, založenú na neutíchajúcej zvedavosti, vnútornej motivácii a pevnej vôli,
 • Podnikavé líderstvo: snahu o neustále vylepšovanie podporenú vysokými ašpiráciami, ako i schopnosťou zdravo riskovať a nadchnúť ostatných pre zmenu,
 • Občiansku angažovanosť: nezištné využívanie svojich schopností pre pomoc širšiemu okoliu nad rámec bežných očakávaní.

Čo hovoria absolventi TalentGuide?

Petra Bachanová

„TalentGuide je úžasný program, vďaka ktorému som objavila nielen to, čo ma baví, ale hlavne to, čomu sa v živote chcem reálne venovať. Veda, ktorou som si predtým nebola istá, mi čím ďalej tým viac prirastá k srdcu, vďaka LEAF-u stretávam mnoho inšpirujúcich ľudí, ktorí ma vždy postrčia dopredu, a oveľa viac si verím a pracujem na svojich snoch.“

 

Jakub Ševčík

„Mentorove otázky boli na nezaplatenie. Všetko mi vedel vyvrátiť a otázkami ma priviesť k omnoho lepšiemu záveru. A navyše ma ich aj naučil klásť, odporučil mi na to knihy a pod. No najužitočnejšie bolo asi to, že mi ukázal smer a dával konkrétne kroky čo mám urobiť, aby som sa priblížil k svojmu cieľu.“

Adam Hano

„S mojím mentorom pracujeme na aplikácii, ktorá analyzuje hudobný vkus užívateľov a umožní im prehrať hudbu podľa ich spoločných preferencií. Počas skupinových mentoringov sme prišli na myšlienku využitia aplikácie v kaviarňach – hudba v pozadí by bola prispôsobená preferenciám zákazníkov. TalentGuide mi v tomto procese poskytol nápady, prostredie a najmä profesioinálnu pomoc v podobe skúseného mentora v IT.“

Prečo to robíme

V súvislosti s poslaním LEAF chceme prispieť k rozvoju študentov, ktorí v sebe spájajú charakter, excelentnosť a angažovanosť, bez ohľadu na ich sociálne a ekonomické zázemie.

Chceme vytvoriť platformu spájajúcu tých, ktorí majú skúsenosti, s tými, ktorí potrebujú rady; tých, ktorí sú ochotní pomôcť, s tými, ktorí by pomoc ocenili.

Veríme, že programom môžeme pomôcť mnohým šikovným stredoškolákom, aby lepšie rozvinuli svoj potenciál a rozšírili svoje osobné, študijné a profesijné obzory. Aby raz v budúcnosti bolo Slovensko aj vďaka ich odbornosti a postojom lepšou krajinou pre život.

Zároveň, radi by sme študentov učili kultúre nezištnej pomoci iným. Veríme, že aj týmto príkladom môžeme prispieť k ich odhodlaniu pomáhať a vrátiť „požičané“ ďalším generáciám.

Ostáva sa už iba prihlásiť! 🙂

Prihlasovanie je otvorené do 19.11.2017
Prihláška

webdesign web-design.sk