Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

TalentGuide

TalentGuide mentoring končí – začína PoraďSa na GROWNi

LEAF mentoring zmenil svoju podobu. V spolupráci s iniciatívou I AMbitious sme vytvorili online vzdelávaciu platformu GROWNi, ktorej súčasťou je aj mentoring.

PoraďSa je flexibilný mentoring, kde si môžeš nájsť mentora podľa želania!

• dostupný kdekoľvek sa nachádzaš, začína hocikedy
• osobné alebo online stretnutia
• výber mentora je na tebe
• jednorázová konzultácia, alebo mentoring v trvaní 3, 6, 9, 12 mesiacov 

TalentGuide

Prihlášky na TalentGuide Camp 2019 sú otvorené!

Pre mentees v TalentGuide 2019, máme pripravený letný camp v dňoch 10. – 16. augusta v Osrblí.

Ako Patrik nakopol svoju budúcnosť

Zaži vďaka TalentGuide super leto!

TOP letné stáže v zahraničí

V lete 2019 ponúkame PIATIM top študentom okrem mentora aj štipendium:

Letný camp pre každého

Všetkým študentom v programe ponúkame okrem mentora aj:

Načo mentor?

 • S mentorom môžeš porozmýšľať nad svojou budúcnosťou alebo výberom vysokej školy. Zisti, či tvoja cesta vedie cez Oxford a Cambridge, alebo nie.
 • Možno nosíš vhlave super nápad na zlepšenie svojho okolia. S mentorom sa môžeš poradiť o tom, ako premeniť tento nápad na realitu.
 • Alebo snívaš o podnikaní, ale nevieš, ako začať a kde nabrať skúsenosti. Mentor sa s tebou rád podelí o tie svoje.
 • S mentorom tiež môžeš pracovať na svojom osobnostnom raste.

Chcem sa zapojiť

 • Najprv, prosím, vyplň prihlášku. Daj si na nej záležať! 
 • Ak si na prihláške dáš záležať, je veľmi pravdepodobné, že ťa v druhom kole oslovíme s ponukou na Skype rozhovor. Počas neho sa ťa budeme pýtať hlavne na tvoje školské, ale aj mimoškolské úspechy, sny, ambície, zrealizované aktivity a projekty a tiež na to, prečo vlastne chceš mentora.
 • A prečo si tak vyberáme? -> -> -> Hľadáme študentov, ktorí majú chuť a potenciál stať sa budúcimi lídrami a osobnosťami Slovenska vo svojom odbore.

Nové kolo prihlasovania otvoríme na jar 2020. 

 

Čo hovoria absolventi TalentGuide?

 • Alica Ištoková

  Alica Ištoková

  V TalentGuide ani nie je tak dôležité, čo všetko človek urobí, ale ako veľmi sa snaží a osobnostne rozvíja. Rôzne aktivity a vzájomné rozhovory na stretnutiach nám dali podnet hlbšie sa zamyslieť, aj nad sebou samým. A to, myslím, potrebujeme občas robiť všetci.
 • Tomas Krajcoviech

  Tomas Krajcoviech

  Prečo som do toho šiel? Lebo mentor je človek, ktorý ti chce pomôcť v tom čo robíš, nech už je to čokoľvek.Ja sa teda pýtam, prečo by niekto takúto možnosť nevyužil? Mentor, vzor, učiteľ…akokoľvek si ho nazveme. Je to jednoducho človek, ktorý mi pomáha byť lepším v tom, čo robím a čo robiť chcem. Verím, že aj keď nie každý rád chodí do školy, každý sa rád učí a vzdeláva. Ak niekto povie že nie, ešte len nenašiel tu správnu učebnicu.Mentor je pre mňa taká učebnica bez osnovy.
 • Jakub Gembický

  Jakub Gembický

  Každé ďalšie stretnutie s kýmkoľvek z Talent Guide ma motivuje. Od mentora až po mentees sú všetci plní nadšenia, energie a motivácie. Vďaka týmto ľuďom je pre mňa nádej, že existuje šanca na zmenu.
 • Annamária Huttová

  Annamária Huttová

  Cez Talent Guide som spoznala veľa úžasných ľuďí a medzi nimi aj svojho mentora, ktorý mi ukázal, že sa nemusím báť ísť si za niečim, aj keď mi ostatní neveria.
 • Martin Krč

  Martin Krč

  Práca s mentorom je podľa mňa viac o otázkach ako o jednoznačných odpovediach – či už zo strany mentora alebo menteeho. Mne osobne TalentGuide pomohol odhaliť oblasti literatúry, divadla a filmu, o ktorých som ani len netušil. Zároveň mi program poskytol ani nie postrčenie, ale akési provokatívne potiahnutie, inšpiráciu, vďaka ktorej som sa snažil rozvíjať svoje schopnosti a hľadať pre ne využitie v živote.
 • Daniel Heriban

  Daniel Heriban

  TalentGuide som si celkovo velmi užil hlavne kvôli dobrej atmosfére na eventoch a skvelým luďom. Mentoring je však niečo čo v mojom živote celkom podstatne zavážilo a dalo mi nejakú stabilitu v čase keď som nutne potreboval o niečo oprieť. Aj keď som neurobil dieru do sveta, dalo mi to veľa a som za to naozaj vďačný.

Naši mentori

Všetci mentori v našom programe sú vysokoškoláci alebo mladí profesionáli so širokými skúsenosťami zo Slovenska i zahraničia, ktorí majú pozitívny vzťah ku Slovensku a veľkú motiváciu podporiť mladšiu generáciu študentov. Mentoringu sa venujú ako dobrovoľníci popri svojej škole alebo zamestnaní.

Svojou odbornosťou a záujmami pokrývajú veľké spektrum oblastí, vďaka ktorému môžu pomôcť študentom s rôznymi rozvojovými potrebami. Zoznam a profily našich mentorov nájdeš tu:

Profily mentorov

Čo zažiješ?

Mentor alebo mentorka ti venuje svoj čas od  apríla do decembra 2019. Počas pravidelných stretnutí (ideálne 60 – 90 minút, minimálne 2x za mesiac) si najprv spoločne nastavíte 1 – 3 rozvojové ciele. Ďalšie stretnutia potom budete venovať práci na týchto cieľoch – s mentorom/mentorkou sa budeš môcť poradiť o tom, ako ciele postupne v menších krokoch napĺňať. Práca na cieľoch, iniciatíva a aktivita je výlučne v  tvojich rukách. 

Program spustíme spoločným stretnutím všetkých študentov a mentorov na Kick-off v Bratislave pred Veľkou nocou. V decembri sa stretneme na záverečnom stretnutí – Closing Ceremony, počas ktorých študenti – mentees odprezentujú, na čom so svojím mentorom/svojou mentorkou od apríla pracovali. 

Na jar ťa potom čaká ešte jedno víkendové stretnutie s ostatnými mentees a v lete týždenný kemp.  Piati študenti (z cca 80 – 120 študentov vybraných do TalentGuide)  tiež v lete vycestujú na letné rozvojové programy do zahraničia. 

Po úspešnom absolvovaní programu ťa zapojíme do komunity absolventov (alumni) predchádzajúcich ročníkov TalentGuide. Spoznáš tak ďalších zaujímavých a akčných študentov ako si ty. 

TalentGuide

V LEAF hľadáme

 • Charakternosť: morálne kvality založené na integrite, úcte k druhým a ľudskosti.
 • Excelentnosť: všestrannú rozvinutosť spojenú s výnimočnosťou vo svojej oblasti založenú na neutíchajúcej zvedavosti, vnútornej motivácii a pevnej vôli.
 • Podnikavé líderstvo: snahu o neustále vylepšovanie podporenú vysokými ašpiráciami, ako i schopnosť zdravo riskovať a nadchnúť ostatných pre zmenu.
 • Občiansku angažovanosť: nezištné využívanie svojich schopností na pomoc širšiemu okoliu.

TalentGuide je súčasťou neziskovej organizácie LEAF zameranej na rozvoj ľudí s potenciálom stať sa budúcimi lídrami Slovenska. Okrem talentu a podnikavosti chceme rozvíjať aj charakternosť a občiansku angažovanosť, pretože jedno bez druhého u lídrov nestačí. 

Biba Kleinová vám povie, čo je to TalentGuide

 

 Nechaj nám na seba kontakt a buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o spustení prihlasovania do TalentGuide 2020.

Loading

Pre stredoškolákov

Okrem mentoringu ponúkame aj štúdium na akčnej strednej škole LEAF Academy, letné kempy, pomoc s rozvojom tvojho projektu, či štipká na super školy v USA, Afirke a Veľkej Británii!