Pre Slovákov v zahraničí

Chceš vedieť čo je nové?
Nechaj nám svoj email a dáme ti vedieť! 🙂

 

Máš rozbehnutú kariéru v zahraničí alebo študuješ na univerzite vo svete, no stále máš záujem o Slovensko, či plánuješ návrat?

Prepojíme ťa s progresívnymi firmami a iniciatívami na Slovensku, kde sa môžeš zamestnať, ale aj pomáhať im na diaľku zo zahraničia. Ak sa rozhodneš vrátiť domov, pomôžeme ti s návratom. Ak stále váhaš, poskytneme ti potrebné informácie aj cenné rady.

A prečo to vlastne robíme? Pretože veríme, že veľké veci sa dajú robiť aj na Slovensku. A zároveň sme presvedčení, že ľudia so zahraničnými skúsenosťami, zvykmi, know-how a hodnotami dokážu prispieť ku kvalitnejšiemu životu v našej krajine.

Pre slovákov žijúcich v zahraničí

 • Napoj sa na komunitu ďalších inšpiratívnych Slovákov v mieste tvojho pobytu či kdekoľvek na svete. Môžeš sa s nimi poradiť, nadviazať pracovný kontakt alebo len jednoducho spolu skočiť na drink. Prepájame komunitu online a organizujeme stretnutia v zahraničí aj na Slovensku.

  Stretnutia komunity Slovak Professionals Abroad Program
 • Ak zvažuješ návrat na Slovensko, dokážeme ti sprostredkovať zaujímavé pracovné príležitosti a poskytnúť užitočné informácie, ktoré ti uľahčia návrat. Hľadáme najmä skúsených kandidátov na seniorské pozície na Slovensku.

  Ak o návrate zatiaľ neuvažuješ, pretože si práve na vysokej škole v zahraničí, ale chceš zostať v spojení so Slovenskom, môžeš sa zúčastniť našich odborných stáží v progresívnych firmách, verejných inštitúciách a mimovládnych organizáciách.

  Ak o návrate na Slovensko neuvažuješ vôbec, pozri si aspoň príbehy ľudí, ktorí sa vrátili zo sveta, možno ťa inšpirujú.

 • Slovensku môžeš pomôcť aj na diaľku. V rámci Programu expertného dobrovoľníctva vytvárame dobrovoľnícke ponuky, ktoré sú určené aj pre slovenských profesionálov žijúcich v zahraničí. Ak si expert na nejakú oblasť, prepojíme ťa s neziskovou organizáciou a ty jej môžeš dobrovoľnícky pomáhať svojimi skúsenosťami a zručnosťami.

  Pomôcť môžeš aj našim stredoškolákom, ktorí pracujú na svojich mimoškolských projektoch, hľadajú inšpiráciu či zvažujú štúdium v zahraničí. Na tvoje skúsenosti a mentoring čakajú v mentorskom programe TalentGuide.

Pre slovenské firmy, inštitúcie a neziskové organizácie

Každý rok rozširujeme okruhy našich priateľov a partnerských organizácií, ktorým pomáhame využiť potenciál slovenskej diaspory. Pomáhame firmám, verejným inštitúciám, neziskovkám, ale aj individuálnym projektom z našej komunity.

Ak aj vaša firma vidí veľký potenciál v ľuďoch s medzinárodnými skúsenosťami a do organizácie hľadáte vedúcich pracovníkov, špecialistov alebo mladých ľudí s obrovským nasadením, dajte nám o tom vedieť.

Slováci zo zahraničia firmám a organizáciám môžu pomôcť nielen ako zamestnanci, ale aj napríklad pri rozvoji biznisu v zahraničí, získavaní kontaktov, či ako dobrovoľníci ochotní podeliť sa o svoju expertízu aj na diaľku.


Navrátilci zo zahraničia na diskusii k LEAF Award

Nadchol ťa LEAF a chceš sa zapojiť do ďalších našich aktivít?

Náš tím