Podporte programy LEAF darovaním 2% z dane. Zistite viac tu.

Štipendiá na leto & program Week in Business

Letné školy a ďalšie príležitosti 

Chceš si vyskúšať, aké je to študovať v zahraničí? odporúčame prihlásiť sa na letné školy na prestížnych školách v USA. 

 

 

Top vzdelávacie príležitosti: 

Tento rok si to už nestihol. Ale nič nie je stratené.
Nové kolo prihlasovania otvoríme na jeseň 2019.
Nechaj nám tvoj e-mail a my ti dáme vedieť hneď, ako bude otvorené prihlasovanie do ďalšieho ročníka TalentGuide 2020 a dozvieš sa aj ďalšie zaujímavé novinky.

Loading

Jednotlivé programy majú rôzne vekové obmedzenia. Pozrite si tabuľku požiadaviek na vek a angličtinu pre jednotlivé programy:

Ako Sebastián strávil leto na University of Notre Dame v USA

Ako Marián strávil leto na African Leadership Academy v Afrike

Čo hovoria absolventi letných škôl a iných príležitostí?

 • Tomáš Kopunec – Yale Young Global Scholars

  Tomáš Kopunec – Yale Young Global Scholars

  Keby mi niekto pred príchodom na letný program YYGS povedal, že mi dva týždne na Americkej univerzite zmenia pohľad na život, asi by som mu tak celkom neveril … Každý jeden seminár bol vynikajúci a zaujímavý a veľmi zlepšil moje komunikačné schopnosti a kritické myslenie … I keď sa to mnohým môže zdať ako náročné dva týždne, z programu som si odniesol kopec dôležitých životných skúseností, poznatkov a informácií, ale čo je pre mňa najvzácnejšie, je že som spoznal ľudí z každého kúta na svete.
 • Sarah Takáč – A Week in Business

  Sarah Takáč – A Week in Business

  Matej nám dohodol stretnutia s viacerými ľuďmi. Raňajky s inžiniermi, brunch s jeho manažérkou a obed s produktovou manažérkou. Všetky stretnutia mi dali nové zaujímavé informácie a zlepšili komunikáciu v angličtine … S Michalom sme preberali naše projekty a dal nám dobré rady do života. Bola som prekvapená ako voľne sa dalo pohybovať vo Facebooku … Stretnutia s týmito všetkými a ďalšími ľuďmi mi dali veľa poznatkov a rád do môjho projektu. Namotivovalo ma to a načerpala som inšpiráciu.
 • Andrea Uličná – A Week in Business

  Andrea Uličná – A Week in Business

  Vďaka pestrému programu som mala možnosť dozvedieť sa zaujímavé informácie priamo z jadra firmy, stretnúť skvelých ľudí, ochotných zdieľať svoje skúsenosti … Fascinoval ma štýl rozmýšľania, aký ľudia v San Franciscu majú. Sú ochotní, priam až šťastní, keď môžu zdieľať svoje skúsenosti, know-how či kontakty … V neposlednom rade som z Ameriky odišla s úžasnou spätnou väzbou na môj projekt. Tipy a rady, ktoré som dostala, majú ďaleko od bežných, otrepaných fráz.
 • Martina Mikušová – Global Scholars Program – African Leadership Academy

  Martina Mikušová – Global Scholars Program – African Leadership Academy

  Afrika je výnimočná, hlavne obyvatelia a ich štýl. Hlavné pravidlo je, že sa nikdy nič neudeje tak, ako sa predpokladá alebo začne kedy má … Program sa prevažne zo 70% skladal z vyučovania o leadershipe, ktoré prebiehalo v campuse, kde sme trávili väčšinu času. Tiež sme cestovali a pracovali na projektoch pre miestne organizácie … Najväčšou výhodou GSP je, že spoznáš ľudí z rôznych kútov sveta s odlišnou kultúrou, myslením a správaním.
 • Marián Moravčík – Global Scholars Program – African Ledership Academy

  Marián Moravčík – Global Scholars Program – African Ledership Academy

  V rámci zhrnutia mi GSP pomohlo urobiť neskutočne veľký krok vpred, posunúť moju komfortnú zónu a vyformovať moju osobnosť spolu s postojom a mindsetom. Mohol som aplikovať mnoho kriticky dôležitých metód a postupov v multikultúrnom prostredí, tiež si zlepšiť angličtinu a spoznať mnoho šikovných študentov z celého sveta. Som veľmi vďačný za túto skúsenosť a verím, že týmto sa všetko len začína.
 • Jana Sadovská – Leadership Seminars – Notre Dame University

  Jana Sadovská – Leadership Seminars – Notre Dame University

  Táto univerzita je neuveriteľne romantické miesto. Po celom campuse sa rozprestiera čistučký anglický trávnik, po ktorom behajú veveričky a v noci svetlušky. Učitelia boli veľmi zapálení do tém a s radosťou s nami diskutovali cez prestávky o svojich skúsenostiach, morálnych a logistických aspektoch rôznych problémov a tak nám spestrili prednášky. Ďakujem LEAF, Notre Dame a každému jednému účastníkovi za vytvorenie tohto jedinečného zážitku.

Často kladené otázky

Ak si nenašiel/nenašla odpoveď na svoju otázku tu, napíš nám na student@leaf.sk