LEAF Academy

DSCF5042

Chceš vedieť čo je nové?
Nechaj nám svoj email a dáme ti vedieť! 🙂

 

LEAF Academy

je medzinárodná rezidenčná (internátna) stredná škola pre akčných študentov so sídlom v Bratislave. Je to inovatívna škola, ktorá ťa pripraví nielen akademicky na ďalšie štúdium, ale aj na reálny život plný neustálych zmien a nových výziev 21. storočia.

LEAF Academy poskytuje dostupné vzdelanie svetovej úrovne, ktoré je založené na hodnotách, inšpiratívnej komunite a sebaspoznávaní.

Zoznám sa so školou, ktorá nezabíja tvoju kreativitu a nápady, ale ich naopak podporuje a učí ťa kriticky myslieť. So školou, v ktorej tímová práca a chuť zlepšovať sa je dennou rutinou a študenti pri každej príležitosti cvičia svoje komunikačné a prezentačné schopnosti.

Zároveň však zhmotňuje poslanie, ktoré sa LEAF snaží napĺňať. A teda prispieť k rozvoju mladých ľudí s potenciálom vyrásť na osobnosti, ktoré budú v sebe spájať charakternosť, excelentnosť, podnikavé líderstvo a občiansku angažovanosť. A vďaka štipendijnému systému školy bez ohľadu na sociálno-ekonomické prostredie, z ktorého pochádzajú.

LEAF Academy je príležitosťou pre všetkých, ktorí túžia pozitívne formovať svoje okolie. Alebo pre tých, ktorí chcú začať vlastný projekt a spolupracovať s reálnymi biznisovými a neziskovými partnermi už na strednej škole.

Prečo je LEAF Academy atraktívna voľba pre všetkých?

 • Máš dilemu v rozhodovaní sa medzi gymnáziom alebo strednou odbornou školou? LEAF Academy poskytne oboje – prípravu na svetové vysoké školy a zároveň odborné biznis vzdelanie.

  V rámci programu Podnikavého líderstva budeš už počas štúdia pracovať na vlastných neziskových alebo biznis projektoch.Na škole sa zoznámiš s postupmi a metódami, vďaka ktorým dokážeš riešiť rôznorodé problémy a dokonca im predchádzať. Pomôžeme ti lepšie spoznať svoje silné stránky a talent a ukážeme ti ako vnímať príležitosti okolo seba.

  LEAF Academy ti ponúka 2- a 4-ročný program, po ukončení ktorého získaš AP (Advanced Placement) diplom, uznávaný vo viac ako 60 krajinách sveta.

 • U nás budeš mať priestor učiť kreatívne, interdisciplinárne, s dôrazom na kritické myslenie. Podnikavé líderstvo, STEM, stredoeurópske štúdiá, rozvoj charakteru či program sebaspoznávania sú kurzy, ktoré práve neznejú ako klasické stredoškolské predmety. U nás sú ale základom kurikula, ktoré ponúkame našim študentom.

  Rezidenčná škola je výzvou pre každého učiteľa. Máš skúsenosti s týmto typom školy zo sveta, alebo je pre teba tento model školy atraktívny?

  Vyskúšaj si to u nás na LEAF Academy.  Aktuálne voľné pozície nájdeš tu.

 • Partneri sú kľúčovou súčasťou vzdelávacieho programu na LEAF Academy. Nenahraditeľnú úlohu majú predovšetkým v programe Podnikavého líderstva. Pomáhajú prepájať vzdelanie LEAF Academy s praxou a poskytujú príležitosti pre našich študentov rásť a pracovať na reálnych zadaniach či projektoch.

  Partneri vďaka spolupráci s LEAF Academy spoznajú mladých talentovaných ľudí plných nápadov. Dostanú nový svieži pohľad, cenné postrehy a zaujímavé návrhy na riešenia. Neziskové organizácie majú možnosť zapojiť našich študentov ako dobrovoľníkov do svojich projektov.

  Neváhajte nás kontaktovať a staňte sa partnerom LEAF Academy.

Chcem poznať aj ďalšie možnosti, ako sa zapojiť do aktivít LEAF:

Náš tím

Novinky zo iných študentských programov LEAF

Chceš vedieť, čo je nové v LEAF pre študentov? Nechaj nám svoj email: