Dobrovoľnícky projekt
sobi

Detail projektu
Výzva
Zakladatelia tohto projektu sa profesionálne venujú neziskovým projektom v zahraničí a už dlhšie chceli vytvoriť projekt aj pre ľudí v núdzi na Slovensku. Spolu s túžbou zapojiť ľudí ich do projektu priviedla aj chuť meniť veci k lepšiemu, aj s ohľadom na životné prostredie. Obrovské masy oblečenia, ktoré nakupujeme, následne darujeme a vo väčšine prípadov skončia na nelegálnych skládkach v chudobných častiach sveta nás priviedli až k nášmu projektu recyklovania oblečenia a iných materiálov. Našli sme partnerov, ktorí nám pomáhajú premieňať aj obnosené a znehodnotené šatstvo na netkanú látku, dizajnérku, ktorá z nej vytvára štýlové a praktické výrobky, logistickú spoločnosť, vďaka ktorej môžeme časť logistiky pokryť elektrickými dodávkami a sociálnu dielňu, ktorá sa stane naším prvým partnerom vo výrobe. Aktuálne vyvíjame prototypy a v lete 2018 spustíme pilotnú výrobu v dielni. V septembri 2018 začneme výrobky predávať. Celý proces trvá dlhšie, nakoľko sa snažíme všetky procesy nastaviť čo najlepšie, aby sme mohli projektom dlhodobo podporovať stále väčší počet ľudí. V tíme máme mnoho expertízy, avšak skúsenosti s medzinárodným predajom nám chýbajú. Nakoľko si uvedomujeme, že ekologické produkty sú omnoho populárnejšie už priamo za našimi západnými hranicami, chceli by sme hneď od začiatku ponúknuť predaj výrobkov aj v zahraničí. Európska a medzinárodná legislatíva v rámci obchodu nám však nie je úplne známa, preto hľadáme človeka, ktorý nám s touto oblasťou pomôže.
Výstup

– Pripravená predajná stratégia s prienikom na medzinárodné trhy
– Nastavené efektívne a právne ošetrené procesy distribúcie konečnému zákazníkovi (nielen na Slovensku)

Profil dobrovoľníka

– Predajné zručnosti v medzinárodnom prostredí
– Znalosti právnych podmienok globálneho predaja
– Komunikačné zručnosti v slovenskom a anglickom jazyku
– Silná motivácia hľadať možnosti a nikdy sa nevzdávať

Prečo by si si nás mal vybrať

A na záver, neboj sa k nám pridať. Keď sme s touto myšlienkou prišli, netušili sme takmer nič o recyklácii a teraz, vieme, že je toho ešte veľa, čo nevieme ☺ To nás však neodradilo hľadať možnosti, ako vyvinúť eko-sociálny projekt, ktorý sme prezentovali na rôznych miestach vo svete. Svojou nedokonalosťou a nevedomosťou búrame zaužívané predstavy. A ľuďom sa to páči, zaradili nás dokonca aj do katalógu inovatívnych riešení zo sveta. Už len k tým ľuďom doručiť naše výrobky… Môžeme s Tebou počítať?

O organizácii
Organizácia sobi vznikla s cieľom pomáhať zraniteľným skupinám ľudí dlhodobým spôsobom, poskytnúť im priestor na prácu a prinášať na trh ekologické výrobky z recyklovaných materiálov. Aktuálne premieňame nechcené a nepotrebné oblečenie a niektoré druhy plastov na výrobky ako obaly na notebook, tašky na nákup, papuče a iné, ktoré v sebe nesú odkaz na sociálnejší a ekologickejší prístup k nášmu spotrebiteľskému správaniu. Chceme ponúkať alternatívy, ktoré pomáhajú ľuďom i našej planéte. Náš tím pozostáva z manažérov z neziskovej sféry, šikovného grafika, úspešnej dizajnérky a nápaditej študentky inovácií. Od nášho vzniku sme dostali už dve medzinárodné uznania a dva krát sme sa stali najlepším projektom zo Slovenska. Tešíme sa, že aj takýmto spôsobom môžeme prezentovať Slovensko ako úspešnú a inovatívnu krajinu so sociálnym a ekologickým cítením.
O organizácii
Zameranie organizácie
Životné prostredie
Druh organizácie
Sociálny podnik
O projekte
Expertíza dobrovoľníka
Predaj
Dĺžka projektu
12 mesiacov
Približný počet hodín na týždeň
3
Lokalita
Bratislavský kraj
Možnosť zapojenia na diaľku
Áno