Príbehy dobrovoľníkov

 

Prečítajte si príbehy absolventov programu expertného dobrovoľníctva.

Adrien Norulák
Adrien Norulák
Mentor pre študentov v programe TalentGuide Premýšľal som nad spôsobom, ako odovzdať niečo späť Slovensku, ako pomôcť.
Čítať viac
Zuzana Kovalčíková
Zuzana Kovalčíková
Mentorka pre program Tvoj Buddy Myslím, že môžeme svet urobiť lepším, keď pomáhame ľuďom, ktorí nemali také šťastie ako my.
Čítať viac
Alena Majtánová
Alena Majtánová
Expert cenotvorby, dobrovoľníčka pre organizáciu Človek v ohrození Zaujala ma konkrétna dobrovoľnícka výzva, ktorá súvisela s mojou profesiou. Bolo to v období môjho návratu na Slovensko, v čase, keď som si po dlhodobom cestovaní hľadala nové možnosti uplatnenia.
Čítať viac
Petra Brlayová
Petra Brlayová
Mentorka v programe Lietajúce Ryby, PROVIDA Mala som pocit, že hľadajú človeka, ktorý nielen že vie ako pomôcť, ale aj chce.
Čítať viac
Peter Janiga
Peter Janiga
Právnik pre Asociáciu samaritánov SR Už dlhodobo som cítil potrebu sa angažovať aj mimo práce a pomáhať spoločnosti, v ktorej žijem.
Čítať viac
Ján Glovičko
Ján Glovičko
Poradca pre média a komunikáciu - BISLA Verím, že neziskovky pomáhajú túto spoločnosť zlepšovať a považujem to za takú osobnú povinnosť im pomôcť.
Čítať viac
Pavol Kosnáč
Pavol Kosnáč
Mentor pre študentov v programe TalentGuide Mať niekoho, kto človeku pomôže s rozhodovaním nenásilnou formou, čiže ho netlačí do nejakej oblasti, ale predostrie mu jeho možnosti, odpovie na otázky a podporí ho v oblasti, pre ktorú sa rozhodne, bolo niečo, čo by som veľmi ocenil počas strednej školy. Ale podobná možnosť vtedy neexistovala. Keď som dostal ponuku prispieť k tomu, aby vznikla, vôbec som neváhal.
Čítať viac
Branislav Škúci
Branislav Škúci
Dobrovoľník pre LEAF - Talent Development Expert Zaujala ma hlavne myšlienka podpory návratu Slovákov zo zahraničia, ktorú LEAF začal rozvíjať. Hľadal som možnosť, ako využiť svoje skúsenosti z USA.
Čítať viac
Lucia Fränklová
Lucia Fränklová
Dobrovoľníčka pre nadáciu PROVIDA - Public Relations Spoluzakladateľka portálu www.zenyvmeste.sk Pomáhať sa dá rôznymi spôsobmi, ale venovať svoju skúsenosť a poznatky považujem za najefektívnejší spôsob, ako meniť veci k lepšiemu dlhodobo
Čítať viac
Lucia Johanesová
Lucia Johanesová
Dobrovoľníčka pre Detský čin roka - Blogerka Slovo dobrovoľník je spojením dvoch slov – dobro a vôľa. Ukážme svoju dobrú vôľu ostatným.
Čítať viac
Jana Ohrablová
Jana Ohrablová
Dobrovoľníčka v programe Lietajúce ryby, Nadácia PROVIDA - mentorka V čase, keď som mala viac voľného času som chcela využívať svoje vedomosti a skúsenosti pre niekoho, kto to potrebuje. Som z biznisu a pracovať pre neziskový sektor je nová skúsenosť.
Čítať viac
Richard Tomandl
Richard Tomandl
Dobrovoľník pre program Môžu ryby lietať? Nadácia PROVIDA - mentor pre oblasť financií Priateľom a známym zvyknem pomáhať v otázkach súvisiacich s podnikaním, najmä s podnikovými financiami a tak si vravím, prečo by som nepomohol aj zopár neziskovkám.
Čítať viac
Miroslav Kalinovský
Miroslav Kalinovský
Tréner robotického tímu First Lego © League Vždy ma bavilo robiť iné veci, ako je iba práca a nejaký relax. Roky som sám staval malé roboty na súťaže a som veľký fanúšik LEGO-a. Keď som uvidel výzvu LEAFu, tak som proste nemohol povedať nie :)))
Čítať viac
Pavol Šködl
Pavol Šködl
Marketingový stratég pre Danubiana Do programu som sa prihlásil aj preto aby som sa ja motivoval naučiť sa nové veci.
Čítať viac
Michal Šimkovič
Michal Šimkovič
Expert v oblasti grafiky a web dizajnu – Človek v tísni Vo všeobecnosti platí, že čím máš toho viacej, tým viac makáš a si efektívnejší …
Čítať viac
Gabriel Dzurjovčin
Gabriel Dzurjovčin
Dobrovoľník pre Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť - Manažér kvality Team Leader v spoločnosti IBM ISC Slovensko Nechal som sa inšpirovať reklamou v jednom periodiku a k ďalším krokom ma hnala hlavne motivácia naučiť sa niečo nové. Postupne sa k tomu pripojila aj snaha pomôcť a pretaviť nadobudnuté skúsenosti do neziskového sektora.
Čítať viac
Igor Tóth
Igor Tóth
Dobrovoľník pre DEPAUL - marketingový stratég Head of Commercial Marketing, O2 Slovakia Človek má prácu, kde prináša biznis výsledky a ciele. Na druhej strane, pociťuje tiež potrebu meniť veci okolo seba, v komunite kde žije, s využitím svojich skúseností a zručností.  Nemusí to byť niečo obrovské – pokojne sa môže jednať o malé veci vo svete okolo nás.
Čítať viac
Jakub Turan
Jakub Turan
Dobrovoľník pre marketing, LEAF Bolo pre mňa úplne úžasné pracovať v tíme s toľkými motivovanými ľuďmi
Čítať viac