Program expertného dobrovoľníctva

daruj.mozog

Získaj nové skúsenosti, kontakty a dobrý pocit z toho, že si prispel k pozitívnej zmene v spoločnosti.

Chceš sa stať dobrovoľníkom?

Prihlasovanie momentálne nie je otvorené. 🙁 Pripravujeme nový vylepšený ročník. 
Napíš nám svoj mail a my ti pošleme informácie, hneď ako bude prihlasovanie otvorené. 🙂   

Čo je program expertného dobrovoľníctva

V Programe expertného dobrovoľníctva hľadáme mladých profesionálov, ktorí majú záujem venovať svoj čas, expertízu a skúsenosti a prepájame ich s neziskovými organizáciami, sociálnymi podnikmi, alebo startupmi. 

V LEAFe veríme, že dobrovoľnícka príležitosť je prospešná pre obe strany – dobrovoľník má možnosť rozvíjať svoje zručnosti v novom a inšpiratívnom prostredí a organizácia získa posilu navyše, ktorá jej pomôže efektívnejšie napĺňať jej poslanie.

Rozšír si obzory

Vyskúšaj a rozvíjaj svoje schopnosti v novom prostretí

Spoznaj

Stretni zaujímavých ľudí a staň sa súčasťou komunity

Popasuj sa

S výzvami, ktoré ťa posunú ďalej.

Pomáhaj

Pomáhaj tým, ktorí pomáhajú.

 

Ak sa chcete zapojiť, pozrite si detaily, ako tento program funguje.

Čo očakávať od programu?

  • má aspoň 3 roky skúseností v požadovanom odbore 
  • má čas 2-4 hodiny týždenne, počas trvania dobrovoľníckeho projektu
  • chce sa stať súčasťou komunity, ktorá podporuje pozitívne zmeny na Slovensku
  • chce si svoje profesionálne zručnosti vyskúšať aj mimo prostredia svojej práce, rád získava nové skúsenosti a spoznáva nových ľudí 

  Nie ste si istí, či je expertné dobrovoľníctvo práve pre vás? Ozvite sa nám, radi vám zodpovieme vaše otázky. Kontakt: Barbora Petrášová, barbora.petrasova@leaf.sk, +421 908 726 897

 • Oblasti, v ktorých môžete pomôcť:

  • Financie a biznis
  • Ľudské zdroje
  • Marketing
  • Predaj
  • Právo
  • IT
  • Analýza dát
  • Iné

  Zopár konktétnych príkladov z minulosti: implementácia CRM systému, tvorba marketingovej kampane, mentoring v oblasti ľudských zdrojov alebo právne poradenstvo.

 • Trvanie spolupráce je 3, 6, 9 alebo 12 mesiacov. V ideálnom prípade vznikne aj dlhodobá spolupráca. 🙂

  Budete pracovať individuálne alebo sa stanete súčasťou tímu dobrovoľníkov.

  Pracovať na projekte je v niektorých prípadoch možné aj na diaľku. Môžete teda pracovať z domu, zo zahraničia alebo si dohodnete pravidelné osobné stretnutia priamo v priestoroch organizácie, ktorej pomáhate.

 • Cieľom Programu expertného dobrovoľníctva je poskytnúť mladým profesionálom možnosť zapojiť sa do dobrovoľníckych príležitostí, ktoré vznikajú v neziskových organizáciách, v startupoch a u sociálnych podnikateľov. 

  Dobrovoľnícke príležitosti sú rôzne a závisia od typu projektu a od fungovania prijímajúcej organizácie. Všetky však obnášajú na začiatku

  • spoznanie novej organizácie,
  • jej tímu
  • spoločné definovanie problému a potrieb
  • a tiež naplánovanie projektu a jeho vyhodnotenie.
 • Nech sa budete zapájať akokoľvek, bude tu pre Vás patrón z LEAFu a tiež komunita ostatných dobrovoľníkov, s ktorými budete mať možnosť pravidelne sa stretávať na networkingových eventoch.

  My v LEAFe:

  • vyhľadáme organizácie, ktoré potrebujú pomoc dobrovoľníka
  • popíšeme dobrovoľnícku príležitosť
  • urobíme predvýber kandidátov na dobrovoľníkov
  • predstavíme dobrovoľníkov organizácii
  • a zabezpečíme patrónovanie spolupráce dobrovoľníka a organizácie
houses 306337_1280
Program expertneho dobrovolnictva icon

Na začiatku si pozriete zoznam projektov na ktoré sa môžete hlásiť.

S čím všetkým sa stretnete?

 • Organizácie v programe, ktorým dobrovoľníci pomáhajú sú pre Vás vyberané s dôrazom na:

  • prínos a kvalitu poskytovaných služieb pre spoločnosť,
  • transparentnosť,
  • stabilný tím a kapacitu venovať sa dobrovoľníkom.
 • Dobrovoľnícka príležitosť – je to projekt pre dobrovoľníka v mimovládnej neziskovej organizácii, v startupe alebo v podniku so sociálnym dopadom.

  Expertné dobrovoľníctvo – dobrovoľníctvo, pri ktorom sa využívajú najmä tvoje profesionálne skúsenosti, zručnosti a skilly

  Expertný dobrovoľník 

  • má skúsenosti v požadovanom odbore aspoň 3 roky
  • má čas 2-4 hodiny týždenne, počas trvania dobrovoľníckeho projektu (zvyčajne 3-8 mesiacov)
  • chce sa stať súčasťou komunity, ktorá podporuje pozitívne zmeny na Slovensku

  Garant – vybraná osoba v organizácii, ktorá ma na starosti spoluprácu s dobrovoľníkom

  Patrón – vybraná osoba v LEAFe, ktorá má na starosti výber a starostlivosť o dobrovoľníka počas trvania spolupráce s organizáciou. Proste aby to klapalo.

  Pro bono – skratka pre pro bono publico, čo znamená „pre verejné dobro“. Pojem pre vyjadrenie darovania odborných služieb pre spoločné dobro. Sú to bezplatné, darované odborné služby (v oblasti marketingu, právneho poradenstva, ľudských zdrojov, technológií, atď.) pre neziskovú organizáciu (ktorá je definovaná širšie – ako organizácia podporujúca spoločenské zmeny, poskytujúca sociálne služby, škola, mimovládna organizácia, občianske združenie, profesionálne združenie, múzeum, a pod.) pre podporu jej poslania. (Zdroj: Taproot Foundation, 2012. Powered by pro bono)

 • Máte otázky? Napíšte nám!

  Nie ste si istí, či je dobrovoľníctvo to pravé pre Vás? Napíšte nám na info@leaf.sk alebo zavolajte na +421 908 726 897. Po dohode nás môžete navštíviť aj osobne a spoznať náš program.

Príbehy absolventov programu

Adrien Norulák
Adrien Norulák
Mentor pre študentov v programe TalentGuide Premýšľal som nad spôsobom, ako odovzdať niečo späť Slovensku, ako pomôcť.
Čítať viac
Branislav Škúci
Branislav Škúci
Dobrovoľník pre LEAF - Talent Development Expert Zaujala ma hlavne myšlienka podpory návratu Slovákov zo zahraničia, ktorú LEAF začal rozvíjať. Hľadal som možnosť, ako využiť svoje skúsenosti z USA.
Čítať viac
Miroslav Kalinovský
Miroslav Kalinovský
Tréner robotického tímu First Lego © League Vždy ma bavilo robiť iné veci, ako je iba práca a nejaký relax. Roky som sám staval malé roboty na súťaže a som veľký fanúšik LEGO-a. Keď som uvidel výzvu LEAFu, tak som proste nemohol povedať nie :)))
Čítať viac
Igor Tóth
Igor Tóth
Dobrovoľník pre DEPAUL - marketingový stratég Head of Commercial Marketing, O2 Slovakia Človek má prácu, kde prináša biznis výsledky a ciele. Na druhej strane, pociťuje tiež potrebu meniť veci okolo seba, v komunite kde žije, s využitím svojich skúseností a zručností.  Nemusí to byť niečo obrovské – pokojne sa môže jednať o malé veci vo svete okolo nás.
Čítať viac
Jakub Turan
Jakub Turan
Dobrovoľník pre marketing, LEAF Bolo pre mňa úplne úžasné pracovať v tíme s toľkými motivovanými ľuďmi
Čítať viac
Lucia Fränklová
Lucia Fränklová
Dobrovoľníčka pre nadáciu PROVIDA - Public Relations Spoluzakladateľka portálu www.zenyvmeste.sk Pomáhať sa dá rôznymi spôsobmi, ale venovať svoju skúsenosť a poznatky považujem za najefektívnejší spôsob, ako meniť veci k lepšiemu dlhodobo
Čítať viac
Zuzana Kovalčíková
Zuzana Kovalčíková
Mentorka pre program Tvoj Buddy Myslím, že môžeme svet urobiť lepším, keď pomáhame ľuďom, ktorí nemali také šťastie ako my.
Čítať viac
Pavol Šködl
Pavol Šködl
Marketingový stratég pre Danubiana Do programu som sa prihlásil aj preto aby som sa ja motivoval naučiť sa nové veci.
Čítať viac
Jana Ohrablová
Jana Ohrablová
Dobrovoľníčka v programe Lietajúce ryby, Nadácia PROVIDA - mentorka V čase, keď som mala viac voľného času som chcela využívať svoje vedomosti a skúsenosti pre niekoho, kto to potrebuje. Som z biznisu a pracovať pre neziskový sektor je nová skúsenosť.
Čítať viac
Michal Šimkovič
Michal Šimkovič
Expert v oblasti grafiky a web dizajnu – Človek v tísni Vo všeobecnosti platí, že čím máš toho viacej, tým viac makáš a si efektívnejší …
Čítať viac
Alena Majtánová
Alena Majtánová
Expert cenotvorby, dobrovoľníčka pre organizáciu Človek v ohrození Zaujala ma konkrétna dobrovoľnícka výzva, ktorá súvisela s mojou profesiou. Bolo to v období môjho návratu na Slovensko, v čase, keď som si po dlhodobom cestovaní hľadala nové možnosti uplatnenia.
Čítať viac
Petra Brlayová
Petra Brlayová
Mentorka v programe Lietajúce Ryby, PROVIDA Mala som pocit, že hľadajú človeka, ktorý nielen že vie ako pomôcť, ale aj chce.
Čítať viac
Richard Tomandl
Richard Tomandl
Dobrovoľník pre program Môžu ryby lietať? Nadácia PROVIDA - mentor pre oblasť financií Priateľom a známym zvyknem pomáhať v otázkach súvisiacich s podnikaním, najmä s podnikovými financiami a tak si vravím, prečo by som nepomohol aj zopár neziskovkám.
Čítať viac
Pavol Kosnáč
Pavol Kosnáč
Mentor pre študentov v programe TalentGuide Mať niekoho, kto človeku pomôže s rozhodovaním nenásilnou formou, čiže ho netlačí do nejakej oblasti, ale predostrie mu jeho možnosti, odpovie na otázky a podporí ho v oblasti, pre ktorú sa rozhodne, bolo niečo, čo by som veľmi ocenil počas strednej školy. Ale podobná možnosť vtedy neexistovala. Keď som dostal ponuku prispieť k tomu, aby vznikla, vôbec som neváhal.
Čítať viac
Lucia Johanesová
Lucia Johanesová
Dobrovoľníčka pre Detský čin roka - Blogerka Slovo dobrovoľník je spojením dvoch slov – dobro a vôľa. Ukážme svoju dobrú vôľu ostatným.
Čítať viac
Gabriel Dzurjovčin
Gabriel Dzurjovčin
Dobrovoľník pre Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť - Manažér kvality Team Leader v spoločnosti IBM ISC Slovensko Nechal som sa inšpirovať reklamou v jednom periodiku a k ďalším krokom ma hnala hlavne motivácia naučiť sa niečo nové. Postupne sa k tomu pripojila aj snaha pomôcť a pretaviť nadobudnuté skúsenosti do neziskového sektora.
Čítať viac
Peter Janiga
Peter Janiga
Právnik pre Asociáciu samaritánov SR Už dlhodobo som cítil potrebu sa angažovať aj mimo práce a pomáhať spoločnosti, v ktorej žijem.
Čítať viac
Ján Glovičko
Ján Glovičko
Poradca pre média a komunikáciu - BISLA Verím, že neziskovky pomáhajú túto spoločnosť zlepšovať a považujem to za takú osobnú povinnosť im pomôcť.
Čítať viac

Organizácie zapojené do programu

Chceš sa stať dobrovoľníkom?

Prihlasovanie momentálne nie je otvorené. 🙁 Pripravujeme nový vylepšený ročník. 
Napíš nám svoj mail a my ti pošleme informácie, hneď ako bude prihlasovanie otvorené. 🙂