Už po druhý raz v histórií sa do programu podpory a rozvoja LEAF Award majú možnosť zapojiť aj učitelia z radov absolventov programov IRPU a Premena školy zvnútra!

Historicky prvou laureátkou sa stala minulý rok v máji Marta Páleníková. Program podpory a rozvoja jej umožnil intenzívne pracovať na svojom projekte Kuchárskej knihy spätnej väzby a reflexie na prvom stupni ZŠ.

O tom ako sa jej darilo a čo všetko presne podnikla počas roka, sa môžete dočítať v jej blogu.

Teraz je ten správny čas

Daj vedieť o svojej doterajšej snahe meniť k lepšiemu svoje vyučovacie hodiny, zborovňu, školu, školstvo, či o tvojich aktivitách, ktoré prepájajú školu a reálny život.

Vyplň prihlášku a získaj od LEAF (ako voľné pokračovanie IRPU/Premeny školy) ďalšiu podporu vo forme osobného rozvoja a rozvoja svojho “projektu” až vo výške 2000 €!

Príležitosť prihlásiť svoj “projekt” je tu do 25. 3. 2019.

Projekt je, keď sa nápad stane skutočnosťou.  
Premýšľať nestačí. Treba sa pokúsiť nápad realizovať. A keď to nevyjde, treba sa z toho poučiť a začať znovu. 
Vieš ČO chceš a vieš PREČO- máš motiváciu niečo zmeniť, zlepšiť, vymyslieť nanovo v tom našom školstve. Už sa len prihlásiť do LEAF Award a spraviť ďalšie kroky k cieľu. Neboj, nebudeš na to sám :)…

Kritériá:

  • prihlasovať svoje projekty môžu absolventi a účastníci rozvojových programov IRPU a Premena školy zvnútra
  • projekt prispieva k vytvoreniu lepších podmienok pre rozvoj študentov; zatraktívňuje vyučovanie; rozvíja zručnosti 21. storočia; či pomáha formovať a rozvíjať charakter a sebapoznanie žiakov
  • projekt je inšpiratívny a inovatívny
  • projekt má prebiehajúci charakter, t.j. už máš za sebou prvé kroky (Pokojne môže ísť aj o “neúspešný pilot/skúsenosť” – lebo veď chýb sa človek učí ;). Dôležité je, že vieš ako chceš svoj nápad posunúť ďalej.)
  • Tvoja otvorenosť šíriť výsledky projektu a svoje skúsenosti medzi ďalších učiteľov (aj za hranice svojej školskej komunity)

Harmonogram

KROK 1: prihlasovanie projektov (1.3. 2019 – 25.3. 2019)

KROK 2: výber projektov do II.kola (25.3. 2019 – 1.4. 2019)

KROK 3: II. kolo výberu vo forme cca 30 minútového online rozhovoru (2.4. 2019 – 9.4. 2019)

KROK 4: Oznámenie výsledkov výberu 4 člennej poroty – zverejnenie mena učiteľského laureáta LEAF Award 2019 (30.4. 2019)

KROK 5: Odovzdávanie ocenení – slávnostné podujatie LEAF AWARD (19. 6. 2019 v Bratislave)

KROK 6: Podpora a rozvoj 😉

Pozrite sa, čo hovorí Marta Páleníková – prvá laureátka LEAF Award z radov učiteľov na svoju ročnú skúsenosť s programom rozvoja a podpory LEAF Award .

Prípadné otázky môžete pokojne konzultovať s Jankou na adrese jana.balazova@leaf.sk

Tešíme sa na Vás a nové (ešte neprebádané) cesty zlepšovania školstva v našom spoločnom podaní 😉