Vypočujte si veľmi uvoľnený rozhovor Dávida s Mirom, ktorý sa mal pôvodne zverejniť iba ako prepis… ale bola by to škoda. Ospravedlňte preto horšiu kvalitu nahrávky. 🙂

Dávid Králik a Miro Kocúr

 

Dávid Králik učiteľ milujúci svoje povolanie, nám prezradil svoj návod na to, ako odhaliť šikovné makovice medzi deťmi. Pri hľadaní šikovných makovíc nezabúdame na učiteľov. Sú to práve oni, čo sa starajú, aby sa makovice nezlomili, boli plné nápadov aj naklonené pomáhať druhým.

Vypočujte si rozhovor

 

LEAF Award podporuje a pomáha rásť šikovným makoviciam vo veku 10-19 rokov s projektom, ktorému sa aktívne venujú. Takíto šikovní žiaci a študenti určite sedia aj vo vašich triedach, často sú však príliš skromní na to, aby sa priznali so svojou super aktivitou alebo svoj potenciál ešte neobjavili. Vy však dokážete na žiaka pozerať inou optikou a vidieť ešte nevídané.

„Pozriem sa na človeka a nevidím to, aký je, ale kým môže byť,“

vraví David Králik. Niekedy na to, aby sme dosiahli svoj potenciál nepotrebuje viac ako podporu, uistenie, že to, čo robíme je dobrá vec a že sú tu ľudia, ktorí sa o našu aktivitu zaujímajú a chcú nás v tom podporiť. LEAF Award ponúka šikovným makoviciam ročný program podpory a rozvoja, v rámci ktorého sa každú makovicu snažíme individuálne rozvíjať prostredníctvom mentora a poskytneme aj finančnú podporu na výdavky spojené s realizáciou svojho projektu.

Stále neviete, či nejakú šikovnú makovicu poznáte? Dávid Králik má na to jednoduchý recept. 

„Netreba hľadať, stačí sa rozhliadnuť a ktorákoľvek makovica, ktorú uvidíš je podľa mňa šikovná. Makovica, ktorá ešte nie je šikovná, je iba makovica, ktorej šikovnosť ešte nebola odhalená.“

Rozhliadnite sa preto poriadne a dajte makoviciam vo svojom okolí vedieť, že existuje LEAF Award . Pomôžme im spoločne vyrásť. 

Pokračujte na www.leaf.sk/makovice.