V piatok 21.9. sme pilotovali poprázdninové Stretnutie so šikovnými makovicami. Pozrite si, ako atmosféru nášho komunitného stretnutia zachytila cez objektív fotoaparátu Gréta Zubová. 


Študenti sa vrátili do škôl. A po pár mesiacoch sme sa stretli aj s našou postupne sa formujúcou komunitou makovíc z LEAF Award. Po prázdninách sme sa stretli, aby sme si vypočuli, čo sa zmenilo v príbehu staničiek moniturujúcich čistotu ovzdušia v Liptovskom Mikuláši, ako aj v živote dnes už pražského študenta robotiky a informatiky ČVUT Filipa Geiba, o Tochke hovoril Emo Kucbel, o ligníne a o tom, čo všetko sa naučil počas prázdnin zas Peter Škripko. Jozef Maruščák začal pracovať v Bratislave a jeho firma CourtQuant ho už dva mesiace zamestnáva tu doma. Marta Páleniková píše svoju kuchársku knihu reflexie a Juraj Kováč rozbehol všetkých aj svojim workshopom rozbehnisa.sk. Saša Miklášová inšpirovala svojimi podnetmi o tom, čo v podnikaní treba mať, ďalší porotca Ing. Jaroslav Holeček kládol podnetné otázky a náš najmladší porotca a prvý laureát LEAF Award Ondrej Vrábel hovoril okrem Pinf Hier aj o časovom posune v Singapure. Práve sa vrátil z konferencie SIGEF, kde prezentoval svoju prácu.

Palacinky a diskusie ako aj laminárne fontány v záhrade dali celému večeru tvorivú a príjemnú pečať. Bolo to fajn, že sme sa odhodlali a veríme, že inšpirtívne stretnutia našich laureátov aj širšej komunity partnerov LEAF Award budú pokračovať. Takto sa rodia tvorivé a podnetné nápady. Vo vzájomnom rozhovore a počúvaní.