Volám sa Michal Lukáč, mám 14 rokov a žijem v Košiciach. Už od malička ma veľmi priťahovalo čítanie a písanie. Keď som mal 7 rokov, založil som rodinný časopis. Vychádzal raz mesačne asi 3 roky. Na prvom stupni základnej školy som začal objavovať aj epické žánre. Medzi moje prvé príbehy patrí poviedka “O mäsožravej ponožke.” Keď som sa naučil pracovať na počítači, napísal a spracoval som 20 stranovú “knihu” s názvom Poviedky z kuchyne. Neskôr, keď som objavil možnosti internetu, som začal blogovať a rodinné noviny prevádzkovať aj na webe. V súčastnosti píšem pre školské noviny, mám vlastný metalový blog a na Refresher blogu píšem aj na nemetalové témy. Venujem sa aj copywritingu.

Chceš pomôcť Michalovi? 

Od svojho mentora by som asi najviac potreboval pomôcť pri rozvíjaní mojich pisateľských schopností. Tieto schopnosti by som využil pri všetkých činnostiach, ktoré momentálne vykonávam, ale boli by užitočné aj pri mojom budúcom životnom smerovaní, vzhľadom na to, že plánujem študovať a pracovať v oblastiach, kde je písanie mimoriadne dôležité.

Napriek tomu, že rád píšem beletrické texty, považujem za dôležitejšie rozvíjať môj žurnalistický štýl písania.

Medzi moje najväčsšie vzory patria Štefan Hríb a aj iný Štefan – Stephen King.

Som rád, že mi Leaf dala priestor odprezentovať sa a vopred ďakujem každému človeku, ktorý bude ochotný pomôcť mi so svojími skúsenosťami.


Páči sa vám šikovná makovica, ale neviete ako pomôcť? Pomôže aj váš LIKE alebo ZDIEĽANIE. 🙂