Volám sa Michal Lukáč, mám 14 rokov a žijem v Košiciach. Už od malička ma veľmi priťahovalo čítanie a písanie. Keď som mal 7 rokov, založil som rodinný časopis. Vychádzal raz mesačne asi tri roky. Na prvom stupni základnej školy som začal objavovať aj epické žánre. Medzi moje prvé príbehy patrí poviedka O mäsožravej ponožke. Keď som sa naučil pracovať na počítači, napísal a spracoval som 20-stranovú “knihu” s názvom Poviedky z kuchyne. Neskôr, keď som objavil možnosti internetu, som začal blogovať a rodinné noviny prevádzkovať aj na webe. V súčasnosti píšem do školských novín, mám vlastný metalový blog a na Refresher blogu píšem aj o nemetalových témach. Zároveň sa venujem copywritingu.

Chceš pomôcť Michalovi? 

Od svojho mentora by som asi najviac potreboval pomoc pri rozvíjaní svojich pisateľských schopností. Tie by som využil pri všetkých činnostiach, ktoré momentálne vykonávam, ale boli by užitočné aj pri mojom budúcom životnom smerovaní vzhľadom na to, že plánujem študovať a pracovať v oblastiach, v ktorých je písanie mimoriadne dôležité.

Napriek tomu, že rád píšem beletristické texty, považujem za dôležitejšie rozvíjať svoj žurnalistický štýl písania.

Medzi moje najväčšie vzory patria Štefan Hríb a aj iný Štefan – Stephen King.

Som rád, že mi Leaf dal priestor prezentovať sa a vopred ďakujem každému človeku, ktorý mi bude ochotný pomôcť svojimi skúsenosťami.


Páči sa vám šikovná makovica, ale neviete ako pomôcť? Pomôže aj váš LIKE alebo ZDIEĽANIE. 🙂