Moje meno je Janka Žampachová a projekt LEAF mi pomáha zrealizovať môj nápad, short film o Anorexii aj keď som sa neumiestnila na najvyšších priečkach LEAF Award, za čo som im veľmi vďačná. S anorexiou sa trápim po celý svoj život a preto ma mrzí, že o nej ľudia na Slovensku nevedia skoro vôbec nič. A to by som chcela zmeniť práve týmto filmom. Film by mal oboznámiť ľudí s tým, že niečo ako choroby príjmu potravy existujú aj na Slovensku a že je nesprávne o nich nehovoriť a nebrať ich na vedomie. Je veľa ľudí, ktorý nemajú poňatia o tom, čo to je a čím si človek v tom období prechádza.

Myšlienka tohto projektu prišla už pred rokom, začala som na ňom pracovať a bola som veľmi rada, keď som sa dozvedela o možnosti takejto pomoci od LEAFu. Sú ochotní mi pomôcť a dať mi pomocnú ruku v tvorení, ktorú potrebujem. Teším sa na ich spoluprácu so mnou a dúfam, že film sa podarí a že dostatočne ľudí oboznámi s touto problematikou, pretože Anorexia je omnoho viac ako hladovanie a síce cesta vyzdravieť sa, je dlhá, no predsa stojí za to.

Janka sa  zapojila do tímu projektu Chuť žiť, v rámci ktorého pomáha Valentíne Sedilekovej počas workshopov zameraných na poruchy príjmu potravy.  Pozrite si krátke video, ktoré Janka pripravila.

                                                                                   


Páči sa vám šikovná makovica, ale neviete ako pomôcť? Pomôže aj váš LIKE alebo ZDIEĽANIE. 🙂