CHCEŠ BYŤ SKVELÝ UČITEĽ? POĎ VON

24.10.2014

Prihlasovanie na túto príležitosť bolo ukončené.

Skvelí učitelia a možnosť stráviť leto či školský rok v zahraničí. Toto už mnoho rokov môžu zažiť mnohí slovenskí stredoškoláci. Teraz máte rovnakú príležitosť aj vy - ich učitelia či ľudia mimo školstva so zanietením pre vzdelávanie mládeže. Organizácia LEAF ponúka šikovným učiteľom aj odvážnym nepedagógom možnosť zúčastniť sa 2-3 mesačnej stáže na najlepších stredných školách v Anglicku a USA. V inšpiratívnom prostredí výberových škôl so stáročnou tradíciou môžete rozvinúť svoj talent, spoznať najmodernejšie filozofie rozvoja talentovaných študentov z celého sveta a získať tiež cenné skúsenosti zo života s ľuďmi rôznych kultúr.

Príležitosť je určená učiteľom humanitných a prírodných predmetov, aj ľuďom mimo školstva, ktorí majú ambíciu dlhodobo pôsobiť ako učitelia. Stáže prebiehajú v prvom polroku (kalendárneho) roku 2015 na dvoch školách – britskej Winchester CollegeMontgomery Bell Academy v Spojených štátoch. Od uchádzačov o stáž sa očakáva dobrá praktická znalosť anglického jazyka, charakternosť, silná vnútorná motivácia pracovať na sebe a viera v schopnosť učiteľského povolania prispievať k zlepšovaniu života spoločnosti.  Stáž nie je určená jazykárom – angličtinárom. Prihlásiť sa je možné do 30. novembra 2014.

 

 

 

Podrobnosti o príležitosti: 

Uchádzači vybraní na základe prihlášok budú pozvaní na osobný pohovor. Finálne rozhodnutie o prijatí na konkrétnu stáž je v kompetencii príslušnej zahraničnej školy. 

Ak chcete vedieť, ako to na internátnej škole funguje, prečítajte si tento článok alebo blog jedného z našich kolegov, ktorý sa podobnej stáže zúčastnil. 

 

Zaujala vás táto ponuka, ale ešte váhate, či je pre vás a čo môžete očakávať po skončení stáže, v prípade, že by ste sa na ňu prihlásili? Napíšte nám na david.kralik@leaf.sk