TALENTGUIDE – MENTORING PRE STREDOŠKOLÁKOV

Ďakujeme za váš záujem, prihlasovanie na ročník 2015 bolo uzavreté (15.11.2014).

Aktuálne informácie o programe nájdete na stránke www.talentguide.sk.

Si stredoškolák a hľadáš svoju cestu? Chcel by si sa poradiť s niekým skúsenejším? Skús to s mentorom. Nezisková organizácia LEAF práve teraz prijíma prihlášky do ďalšieho ročníka výberového programu TalentGuide. Získaš vďaka nemu priateľov spomedzi mladých Slovákov, ktorí študujú alebo študovali na najlepších univerzitách sveta ako Cambridge, Oxford, St. Andrews, King’s College v Londýne, Université Paris 1 Panthéon - Sorbonne či Stockholm School of Economics. Pomocou pravidelných rozhovorov a stretnutí s nimi zistíš, ako pracovať na svojom ďalšom rozvoji či ktorým smerom premýšľať o svojej budúcnosti. 

Ak maturuješ v roku 2017 alebo 2018, prihlás sa a keď ťa vyberieme, s pomocou mentora zistíš: 

  • V čom si dobrý
    Aké sú moje silné a slabé stránky? Spoznaj seba, aby si vedel, na čo máš. 
  • Veci môžu fungovať 
    S mentorom si vyberieš zaujímavú aktivitu a zistíš, že dotiahnúť vec do konca nie je až také zložité, ako si si myslel. 
  • Ako sa dostať na super univerzitu 
    Mentor ti poradi, čo a ako potrebuješ robiť, aby si sa dostal na Oxford alebo Harvard.

Ako program funguje? 

Program trvá 6 mesiacov, počas ktorých sa budeš pravidelne (on-line aj off-line) stretávať s mentorom a zaoberať sa témami a otázkami, ktoré ťa zaujímajú.

S pomocou mentora uskutočníš menší projekt či aktivitu podľa tvojho výberu, vďaka čomu získaš nové vedomosti a zručnosti.

Na skupinových stretnutiach sa spoznáš s ďalšími študentmi tvojej krvnej skupiny a inými mentormi, s ktorými môžeš ostať v kontakte aj po skončení programu.

 

Zaujal ťa TalentGuide? Tak nezmeškaj tieto termíny: 

15. novembra 2014 - termín podania prihlášok.  
11. novembra - 5. decembra - Skype pohovory so študentmi  
8. - 12. decembra - utvorenie dvojíc mentor-študent podľa ich preferencií
21. decembra - úvodné stretnutie všetkých študentov aj mentorov v Bratislave
1. januára - 30. júna 2015 - mentoring 

 

Prečo to robíme? 

V súlade s poslaním LEAF chceme prispieť k rozvoju študentov, ktorí v sebe spájajú charakter, excelentnosť, podnikavé líderstvo a občiansku angažovanosť a to bez ohľadu na to, z akého socio-ekonomického prostredia pochádzajú. TalentGuide má byť platformou spájajúcou ľudí so skúsenosťami, s tými, ktorí potrebujú rady. Mentorov aj študentov učí kultúre nezištnej pomoci iným. Veríme, že programom môžeme podporiť mnohých šikovných stredoškolákov, aby sa v dôležitom období svojho života mohli čo najlepšie rozhodnúť a rozvíjať.   

 

 

Lucia Jaďuďová (na fotografii vpredu) je účastníčka TalentGuide 2013-2014 a držiteľka ceny Most v kategórii Najlepší projekt.  

"Mentoring mi neustále pripomínal, že všetky moje sny sú reálne a že mám na to robiť veľké veci. Dnes si neviem predstaviť ani bežný život bez všetkého, čo mi dal mentor - rady, pomoc, informácie, pochopenie. Je neuveriteľné šťastie, že človek z Wall Street venuje svoj voľný čas pomoci ľuďom jemu podobným, len o pár rokov mladším. Ľuďom ako ja! :)" Laura Linkeschová, absolventka TalentGuide 2013-2014

Kritéria výberu:

Program je určený stredoškolákom, ktorí maturujú v roku 2017 alebo 2018 (1. a 2. trieda stredných škôl a gymnázií, kvinta a sexta osemročných gymnázií, druhý a tretí ročník bilingválnych gymnázií). Pri výbere sa zohľadňuje snaha pracovať na sebe, mimoškolské aktivity či motivácia, prečo sa do programu prihlásili.

Viac informácií nájdeš na www.talentguide.sk

Plagát na stiahnutie TU.

Ak si sa neprihlásil na mentoring alebo si si nevybral z mentorov, no bol by si rád v budúcnosti informovaný o ďalších ponukách, môžeš nám zanechať Tvoj e-mail.