LEAF Summer Leadership CAMP - CHALLENGE YOURSELF!

5.3.2014

Po minuloročnom úspešnom rozbehnutí nášho Summer Campu v anglickom jazyku pripravujeme pokračovanie aj tento rok. Staň sa súčasťou jedinečného letného zážitkového podujatia s výzvou objavovať vlastné silné stránky a premýšľať, o tom ako ich používať, aby si začal zlepšovať svet okolo seba. Nadobudni líderské zručnosti pre 21. storočie spolu so stredoškolákmi z celého sveta pochádzajúcich z rôznych sociálnych a ekonomických prostredí.

„Skvelá skúsenosť a nezabudnuteľný zážitok. Nesmierne nadaná banda stredoškolákov a inšpiratívna skupina lídrov. Zhrnuté a podčiarknuté, LEAF Summer Leadership Camp je event, ktorý môžeme jedine odporučiť.“ Marek a Júlia, absolventi Campu z roku 2013 v článku o ich skúsenostiach a zážitkoch z Campu.Ak chceš vedieť viac o tom ako to vyzeralo na Campe v roku 2013, môžeš si prečítať blog jedného z našich absolventov.

Program Campu je rozdelený na šesť hlavných častí:

Online prihlášku je možné vyplniť najneskôr do 20. apríla 2014 (prihlasovanie je otvorené a prvý deadline je do 23. marca) a prihlásiť sa môžete na oba letné programy.

Veľké množstvo úspešných uchádzačov do našich aktivít sa o nich dozvedelo na základe odporúčania učiteľa alebo riaditeľa školy, organizácie, s ktorou študenti spolupracujú alebo lídra z komunity. Ak poznáte študenta, ktorému záleží na svojom okolí, môžte ho nominovať na konkrétnu aktivitu.

 

Kedy: 11. až 25. júla 2014.

Kde: Areál Divoká voda (pri Bratislave).

Kto: do 30 slovenských a medzinárodných stredoškolských študentov, ktorí majú chuť zlepšiť svet okolo seba. Program je vytvorený pre stredoškolských študentov, ktorí budú maturovať najskôr v roku 2015 (s prioritou pre študentov, ktorí budú maturovať v rokoch 2016 až 2018).

Štipendiá: všetci vybraní študenti majú nárok na plné štipendium pokrývajúce celý účastnícky poplatok za program, dvojtýždňovú výučbu, ubytovanie, stravu a dopravu počas Campu. Cestovné náklady na miesto Campu nie sú zahrnuté v štipendiu.

Poplatok za program: 500 € pokrývajúci výučbu mnohých lektorov, ubytovanie, stravu a 
dopravu počas Campu. (V prípade požiadania o 100% štipendium je poplatok 0€).

Kontakt: S akýmikoľvek otázkami o LEAF Summer Leadership Camp sa obráť na Stanku Gajdošovú e-mailom: stanislava.gajdosova@leaf.sk alebo telefonicky: +421 905 595 916.

Pozri si leták k nášmu Campu.

Novinka: Camp skončil, zážitky skončili. Ak si chcete prečítať, ako to na Summer Leadership Campe vyzeralo, prečítajte si zážitky troch účastníkov. 

Objav v sebe a precvič si líderské zručnosti na projektoch zo skutočného života

Vidíš na svojom okolí, vo svojej komunite či krajine problémy alebo príležitosti? Rád by si skúsil, ako ich riešiť? Nadobudni kľúčové líderské zručnosti (napr. design thinking, odvaha ísť do rizika, práca v tíme alebo zručnosť počúvania) a precvič si ich na projektoch zo skutočného života.

Nechaj sa inšpirovať motivačnými príbehmi ľudí, ktorí zlepšili svet

Diskutuj o príbehoch líderstva s našimi hosťami, ktorí udávajú tvar svojej oblasti podnikania či celej spoločnosti. Spíkri porozprávajú o ich vlastných zdrojoch inšpirácie a vlastných ambíciách. Povedia ti, ako inšpirujú ľudí vo svojom okolí a čo im pomáha prekonávať prekážky.

Preskúmaj svoje kariérne ciele a popremýšľaj o prihláškach na vysokú školu

Premysli si svoje profesné a osobné ciele, naformuluj si vysokoškolské plány a napíš si pracovnú verziu personal statementu či eseje do prihlášky na univerzitu.

Medzi našich lektorov patria:

Matej Sapák – debatný kouč, inštruktor vyjednávania a právnik z Harvard Law School.

Dávid Králik – tvorivý učiteľ, bloger, autor a rozhodca na majstrovstvách sveta v šerme.

Branislav Kleskeň – bývalý partner globálnej konzultačnej firmy v oblasti manažmentu McKinsey & Company.

Partneri projektov zo skutočného života na Campe v roku 2013 boli:

Dobrý anjel, Pixel Federation, Pre stredoškolákov a Prosenior. Podobných partnerov z neziskového a business sektora je možné očakávať aj v roku 2014.

Dôležité dátumy pre naše letné programy pre stredoškolákov:

  • 5. marec 2014 - prihlasovanie na programy otvorené,
  • 23. marec 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – 1. deadline na zaslanie prihlášok,
  • 20. apríl 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – finálny termín na zaslanie prihlášok,
  • 2. máj 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – vyrozumenie uchádzačov z oboch výberových kôl.
  • 15. máj 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – uzatvorenie výberu z oboch výberových kôl.

Pozn.: výber prebieha na základe kvality uchádzačov, no v prípade rovnosti kandidátov môže rozhodnúť skoršie podanie prihlášky.

Objav a posilni svoje silné stránky

Objav svoj talent a silné stránky pomocou profesionálnych nástrojov využívaných po celom svete, aj prostredníctvom zábavných a kreatívnych aktivít. Posilni ich, aby si mohol
dosiahnuť svoje ciele.

 

Stretni sa s inými inšpiratívnymi študentmi

Spoznaj sa s mnohými zaujímavými študentmi a stráv leto s inými inšpiratívnymi stredoškolákmi zo Slovenska a z celého sveta. Zoznám sa s vysokoškolákmi zo špičkových univerzít, ktorí nedávno stáli na tvojom mieste.

Zaži (a preži) dobrodružný víkend

Otestuj svoju odvahu a uži si zábavu pri víkendovom dobrodružstve v prírode.

 

Letný Global Scholars Program na African Leadership Academy

LEAF znova ponúka v spolupráci s African Leadership Academy (ALA) obmedzený počet miesť na programe Global Scholars Program (GSP), ktorý sa uskutoční v lete 2014. Program GSP na ALA je intenzívny, 19-dňový, letný kemp pre vybraných stredoškolských študentov z celého sveta. Postavený okolo unikátneho vzdelávacieho programu na ALA so zameraním na Podnikavé líderstvo a Africké štúdie, GSP pripravuje budúcich lídrov, aby preskúmali svoj potenciál na vytvorenie rozsiahlych zmien v Afrike - a po celom svete.

Účastníci tohto vzrušujúceho mládežníckeho programu si precvičia líderstvo prácou na projektoch v komunitách v Johannesburgu, naučia sa z "hovorov pri ohni" s významnými podnikateľskými lídrami z Južnej Afriky, vybudujú si celosvetovú sieť s ďalšími mladými lídrami z celého sveta a objavia históriu, krásu a rozmanitosť Afriky.

Viac informácií o GSP nájdete na www.alasummer.org.

Dôležité dátumy pre naše letné programy pre stredoškolákov:

  • 5. marec 2014 - prihlasovanie na programy otvorené,
  • 23. marec 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – 1. deadline na zaslanie prihlášok,
  • 20. apríl 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – finálny termín na zaslanie prihlášok,
  • 2. máj 2014 (polnoc stredoeurópskeho času) – vyrozumenie uchádzačov z oboch výberových kôl.

Online prihlášku je možné vyplniť najneskôr do 20. apríla 2014 (prihlasovanie je otvorené a prvý deadline je do 23. marca) a prihlásiť sa môžete na jeden alebo aj na oba letné programy.

Veľké množstvo úspešných uchádzačov do našich aktivít sa o nich dozvedelo na základe odporúčania učiteľa alebo riaditeľa školy, organizácie, s ktorou študenti spolupracujú alebo lídra z komunity. Ak poznáte študenta, ktorému záleží na svojom okolí, môžte ho nominovať na konkrétnu aktivitu.

Kedy: 1. termín: 30. jún až 18. júl 2014,
2. termín: 14. júla až 1. Augusta 2014,
3. termín: 21. júla – 8. augusta 2014

Kde: Johannesburg, Južná Afrika

Kto: Jeden až štyria slovenskí stredoškoláci, ktorí majú chuť zlepšiť svet okolo seba a zároveň budú maturovať najskôr v roku 2015 (s prioritou pre študentov, ktorí budú maturovať
v rokoch 2016 až 2018).

Štipendium: Pokrýva účastnícky poplatok za program, trojtýždňovú výučbu, ubytovanie, stravu, poistenie a dopravu v Juhoafrickej republike. V súčasnosti letenka nie je zo štipendia hradená, no v prípade sociálne slabších rodín je možné požiadať v prihláške o  finančnú pomoc.

Kontakt: S akýmikoľvek otázkami o Global Scholars Program sa obráť na Mariána Zachara e-mailom: marian.zachar@leaf.sk alebo
telefonicky: +421 908 797 666.

Ak ste si z ponuky nevybrali alebo nemohli sa prihlásiť no radi by ste boli informovaní o iných príležitostiach pre stredoškolákov, môžete nám zanechať Váš email.